Wybierając kantor internetowy warto mieć na uwadze nie tylko kurs wymiany walut, lecz także to, czy posiada on licencję krajowej instytucji płatniczej. Wtedy możesz skorzystać z bezpłatnej usługi – automatycznej spłaty kredytu w wybranym banku.

E-kantor z licencją krajowej instytucji płatniczej jest nadzorowany przez Komisję Nadzoru Finansowego i musi przestrzegać zapisów ustawy o usługach płatniczych. Oznacza to, że kantory internetowe bez licencji krajowej instytucji płatniczej jedynie pośredniczą w wymianie i nie mogą udostępniać usługi przelewu dla klientów. W praktyce są one mniej wygodne i nie mogą oferować automatycznej spłaty rat kredytu.

Harmonogram kredytu – jak to działa?

Korzystanie z automatycznej spłaty rat kredytowych jest proste:

  1. Rejestrujesz się w kantorze internetowym.
  2. Ustalasz harmonogram spłaty rat – wpisujesz rachunek w banku, na który co miesiąc mają wpływać pieniądze na spłatę kredytu oraz walutę tego przelewu. Ustalasz liczbę rat; możesz też wybrać opcję przypomnienia o zasileniu konta przez SMS lub e-mail.
  3. Zasilasz swój portfel w kantorze internetowym – to z twojego rachunku w kantorze online co miesiąc będą pobierane środki do wymiany walut na poczet spłaty kredytu. Może być ona wykonywana w sposób jednorazowy bądź cykliczny. Dużą wygodą jest wprowadzenie zlecenia stałego na rachunku w banku, z którego będą dostarczane środki na wymianę walut – dzięki temu masz pewność, że w twoim portfelu walutowym zawsze będziesz miał pieniądze na przewalutowanie.

Mimo tego, że wymiana i przelew na spłatę kredytu są wykonywane automatycznie, klienci są informowani za pomocą wiadomości SMS oraz e-mail o zbliżającej się dacie przelewu. Dla zapewnienia dotrzymania terminu jest on realizowany na dwa dni przed wyznaczoną przez bank datą spłaty raty kredytu.

Na czas, po najkorzystniejszym kursie

Dzięki usłudze harmonogram kredytu:

  • oszczędzasz pieniądze:

– wymieniasz waluty po kursie korzystniejszym niż w bankach i kantorach stacjonarnych,

– jeśli przelewasz walutę do jednego z 14. banków współpracujących z kantorem, przelew na twoje konto bankowe jest bezpłatny,

– nie musisz zakładać dodatkowego konta walutowego w kantorze, żeby za jego pośrednictwem dokonać wymiany pieniędzy na walutę, w której masz kredyt,

– za korzystanie z usługi harmonogram kredytu w Rkantor.com nic nie płacisz

– dzięki temu, że spłata rat dokonywania jest w terminie, nie musisz obawiać się, że zapłacisz odsetki za opóźnienie w spłacie raty kredytu.

  • oszczędzasz czas:

– nie musisz pamiętać o comiesięcznej wymianie walut na poczet kredytu

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany