Wyposażenie łazienki w kluczowe elementy może współcześnie stanowić spory problem. Bez obaw – nie ze względu na niedobór optymalnych rozwiązań, ale właśnie z uwagi na mnogość wariantów do wyboru. Często podstawowym pytaniem, jakie zadajemy sobie przy wyborze miski sedesowej pozostaje jej typ. Najpopularniejsze warianty stanowią modele ze stojącymi bądź podwieszanymi półkami. Poniżej wyszczególniamy zalety każdego z rozwiązań – w zależności od potrzeb łatwiej więc będzie dokonać wyboru.

Remont łazienki zaplanuj od podstaw

Zakupu miski ustępowej nie należy zostawiać na ostatni moment. Już na etapie projektowania łazienki bądź planowania remontu warto jest ocenić, jaką ilością miejsca dysponujemy, oraz jak dopasowana została główna instalacja. Naturalnie istotne jest także uwzględnienie ogólnych ram budżetu, jaki chcemy przeznaczyć na ten cel oraz stylu, w którym utrzymane będzie wnętrze.

Sedes kompaktowy? A może wisząca półka?

Sedes kompaktowy to tylko jedna z możliwości. Jest bardzo często wybierana ze względu na niższą cenę i praktyczną formę – miska jest bowiem zintegrowana ze zbiornikiem na wodę, w dodatku to rozwiązanie pro-ekologiczne (system start/stop pozwala ograniczać zużycie wody). Kompaktowe sedesy są sprzedawane w kompletnych zestawach bądź w częściach – wiele zależy od producenta oraz ceny. Mają na ogół prostą formę i nie zajmują wiele miejsca. Niestety, w stykach z podłogą łatwo mogą gromadzić się zanieczyszczenia. Dlatego też warto zainteresować się innym wariantem.

Sedesy podwieszane przymocowane do ściany eliminują problem z utrzymywaniem higieny w łazience. Konieczny jest co prawda zakup stelażu, niemniej jednak montaż wcale nie nastręcza trudności. Półka wisząca KOŁO to jedna z propozycji. Stelaże do zabudowy mogą mieć postać lekkich (np. mieszczących się pod płytą gipsowo – kartonową), bądź ciężkich (do zabetonowania czy zabudowania w cegłach). Estetyka rozwiązania takiego, jak półka wisząca jest oczywista, co rekompensuje nieco wyższą cenę. Warto zwrócić również uwagę na fakt, iż taki typ toalety lepiej dopasowuje się do potrzeb osób z niepełnosprawnościami oraz osób w podeszłym wieku, ponieważ można dopasować wysokość zawieszenia miski.

wystroj-lazienki

Dopasuj konkretny model do potrzeb!

Miski sedesowe – tak podwieszane, jak i kompaktowe różnią się sposobem podłączania. Odpływ może być montowany w ścianie (poziomy) bądź w podłodze (pionowy). Istotne jest dopasowanie odległości podejścia do tego, jakie wymiary ma sedes. Spłuczka każdorazowo powinna przylegać do ściany. Zróżnicowanie występuje także w sposobie spłukiwania muszli, jak również w zakresie montażu. Kompakty, co oczywiste są montowane do podłogi natomiast miski podwieszane opierają się na stelażu wbudowanym w ścianę. Nie należy się przy tym obawiać komplikacji – gotowa konstrukcja jest tak zaprojektowana, by mogła być łatwo przytwierdzona do ściany, jak również do podłogi. W łazience o niewielkim metrażu zdecydowanie lepiej sprawdzi się kompakt, jednakże warto tak rozplanować układ pomieszczenia, by półka wisząca wpasowała się w aranżację wnętrza. Taki typ sedesu prezentuje się zdecydowanie bardziej elegancko. Szczególnie, gdy dobierzemy do niego inne elementy ceramiki.

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany