Rzeczywistość wirtualna zdominowała obecnie każdą ze sfer życia. Współcześni użytkownicy najnowszych technologii oczekują nie tylko dostępu do informacji czy rozrywki, ale też do szeregu innych funkcji. Coraz większym zainteresowaniem, również w Polsce, cieszy się bankowość internetowa oraz pożyczki online. Czy słusznie? Przekonajmy się, jakie zalety posiadają dostępne na rynku pożyczki przez Internet oraz w jakich sytuacjach z nich korzystać?

Kilka słów o internetowych pożyczkach

Często sytuacja życiowa zmusza nas do tego, by szukać dodatkowych środków finansowych. Dotyczy to nie tylko nieprzewidzianych sytuacji, takich jak na przykład konieczność wykonania remontu w mieszkaniu czy naprawy auta. Koszty życia niestety wzrastają i nie zawsze pensja oraz dodatkowe dochody są wystarczającym źródłem gotówki, by je pokryć. Dodatkowo pojawiają się wydatki związane z rozmaitymi „specjalnymi” okazjami, takimi jak święta, obchody rocznicy ślubu, urodziny, czy chociażby długo oczekiwane wakacje. Najlepszym rozwiązaniem pozostaje wtedy skorzystanie z usług bankowych i zaciągnięcie pożyczki.

Dawniej konieczna była osobista wizyta w stosownej instytucji, przebrnięcie przez szereg procedur, podpisanie wniosku, następnie oczekiwanie na jego akceptację, a w końcu – upragniona umowa pożyczkowa. Obecnie na rynku usług pożyczkowych panuje dużo większa swoboda – nie brakuje rozwiązań alternatywnych, prostych i dostępnych przez całą dobę. To ułatwienie zarówno dla potencjalnych klientów, jak i sposób firm na zwiększenie swoich wpływów. Można zatem stwierdzić, że w grze „pożyczki online” nie ma przegranych.

Zalety pożyczki online

Istnieje co najmniej kilka powodów, dla których warto skorzystać z pożyczki online. Do najbardziej zauważalnych należą:

  • Nieskomplikowane zasady korzystania z usługi

Pożyczka przez Internet – oferowana na przykład przez Vivus (szczegóły pod adresem: https://www.vivus.pl/moje-finanse/pozyczki-online/) to proste rozwiązanie. Obsługa serwisu jest intuicyjna. Wystarczy krótki proces rejestracyjny, potwierdzenie danych i… tutaj w zasadzie formalności się kończą. Pożyczkę na swoim rachunku bankowym można uzyskać już po kilkunastu minutach (w zależności od tego, jakie są godziny przelewów w konkretnym banku).

  • Ogólnodostępność

Pożyczki internetowe są dostępne dla każdego użytkownika Internetu – transakcji można dokonać także na nośnikach mobilnych.

  • Wygodna forma transakcji

Pożyczki przez Internet gwarantują konsumentom oszczędność czasu. Obecnie wielu z nas nie ma możliwości wizyty w oddziale banku – nic dziwnego, prócz czasu oczekiwania na obsługę należy przygotować się na poświęcenie kilku godzin na dojazd, a także na dopełnienie wszystkich formalności. Dzięki formie online problemy te nas nie dotyczą – dodatkowo natomiast nie marnujemy kwoty, którą musielibyśmy przeznaczyć na bilety czy paliwo.

  • Szybkość, z jaką kwota jest udostępniana pożyczkobiorcy

Decydując się na wizytę w banku nie mamy pewności, czy pożyczka zostanie nam udzielona. Może być koniecznych nawet kilka wizyt – trzeba też poświęcić czas na oczekiwanie na akceptację wniosku. Tymczasem pożyczka online umożliwia uzyskanie natychmiastowej odpowiedzi, co więcej – potrzebna kwota szybko pojawia się na naszym koncie, co ma niebagatelne znaczenie w nagłych wypadkach.

  • Możliwość dopasowania oferty do indywidualnych potrzeb

Wybierając pożyczkę online mamy gwarancję nie tylko doboru kwoty, ale też okresu spłaty. Dodatkowo pożyczkodawcy oferują dodatkowe dogodne rozwiązania. Mogą nimi być: pierwsza pożyczka bez konieczności uiszczania odsetek i prowizji (przy odpowiednio krótkim okresie spłaty) czy możliwość przedłużenia terminu spłaty – w sytuacjach awaryjnych, które przecież również mogą mieć miejsce. Istotnym elementem jest też fakt, że klient ma dostęp do swojego konta, może więc na bieżąco sprawdzić swoją sytuację finansową, czas jaki pozostał do spłaty oraz wysokość rat.

kredyt-online

Pożyczka online – nie tylko od święta

Nietrudno zauważyć, że pożyczka przez Internet stanowi idealną formę w obecnych czasach. Posiada ona kilka wariantów – możliwe są pożyczki krótkoterminowe, ale też ratalne. Obie opcje gwarantują pełen komfort spłaty – dobór ilości oraz wysokości rat pozwalają odciążyć domowy budżet. Niezależnie od tego, na co potrzebna jest dodatkowa kwota pożyczka online to wygodny sposób na uzyskanie środków finansowych i to bez konieczności wychodzenia z domu.

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany