Fizjoterapia oraz rehabilitacja to dziedziny, w których z powodzeniem stosuje się falę uderzeniową. Warto jednak zauważyć, iż od niedawna fala akustyczna w kosmetologii także jest używana, i to coraz powszechniej i z większym powodzeniem. Dlaczego? Spieszymy z odpowiedzią.

Poza działaniem rehabilitacyjnym fala akustyczna posiada także właściwości pielęgnacyjne. Po zabiegu widoczne jest ujędrnienie skóry (dzięki napięciu tkanki łącznej), zredukowanie zmarszczek czy mikrogrudek charakterystycznych dla cellulitu (w wyniku pobudzenia mikrokrążenia podskórnego). Nie każde urządzenie, którym można wykonywać zabiegi spełnia wymagania. Można wyróżnić dwa rodzaje fal akustycznych wykorzystywanych w kosmetologii – są to fala radialna oraz fala uderzeniowa. Pierwsza z nich jest bezpieczna nawet do samodzielnego użytkowania w domowym zaciszu. Wnika w tkanki do pewnego momentu i charakteryzuje się promienistym rozproszeniem. Fala uderzeniowa dla odmiany wysyła krótkie, bardzo silne impulsy i zabiegi z jej udziałem powinny być konsultowane ze specjalistą.

Urządzenia mogą się od siebie różnić zarówno częstotliwością jak i ciśnieniem podczas pracy. Dlatego też nie każdy aparat nadaje się do zabiegów kosmetycznych. Gęstość energii strumienia może być nisko- bądź wysokoenergetyczny. W kosmetologii stosuje się ten drugi typ.

Emitowane przez głowice promieniowanie ma za zadanie stymulować włókna kolagenowe do regeneracji, ale też pobudzać mikrokrążenie podskórne. W zależności od używanego nośnika dzięki fali akustycznej można przede wszystkim zredukować widoczność tzw. skórki pomarańczowej, czyli cellulitu.

Fala akustyczna w kosmetologii

To jednak nie wszystko – fala powoduje bowiem rozpad kolagenu, który w twardniejącej formie blokował komórki tłuszczowej. Tym samym dzięki zabiegowi oddziałujemy na przyczynę cellulitu, a skóra staje się bardziej jędrna i gładka. Naturalnie by do tego doszło koniecznych jest więcej niż jeden zabieg, ale z całą pewnością można stwierdzić, że fala akustyczna w kosmetologii przyczynia się do: zmiękczenia struktur włóknistych charakterystycznych dla cellulitu, blizn czy rozstępów, ujędrnienia skóry, wzmocnienia tkanki łącznej, poprawy przepływu krwi oraz sprawniejszego usuwania toksyn z organizmu. Warto przy tym dodać, że zabiegi zą bezbolesne i z reguły nie generują skutków ubocznych.

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany