Eksploatacja samochodu, niezależnie od marki, to konieczność niejednokrotnej wymiany poszczególnych części. Podstawowy dylemat jest taki, z oferty których sklepów i producentów skorzystać. Rynek jest bowiem niezwykle duży i możemy na nim kupić podzespoły oryginalne lub nieco tańsze, lecz także markowe zamienniki.

Prawda jest taka, że z reguły różnica w cenie pomaga w podjęciu decyzji zakupowej. Markowe zamienniki to więc chodliwy towar, ze względu na niższe ceny zakupu. Kierowcy, którym zależy z kolei na najwyższej jakości przekonani są, że taki stan rzeczy zapewni im jedynie zakup części oryginalnych. Czy słusznie?

Części zamienne lepsze od oryginału

Kierowco, nie tylko części oferowane w autoryzowanych punktach obsługi pojazdów to części najwyższego rzędu. Części zamienne od znanych marek to bowiem bardzo dobra i co najważniejsze tańsza alternatywa. Co istotne, z reguły to te same części co oryginały – mało tego, wyprodukowane w tych samych fabrykach. Podstawowa różnica sprowadza się do braku logo producenta samochodu, natomiast poziom wykonania pozostaje taki sam.

Markowe zamienniki to części samochodowe, które zostały wyprodukowane przez znane i cenione na całym świecie firmy, jak np. Bosch, Valeo i Sachs. Nie powinno więc nikogo zdziwić, że to części niezwykle wytrzymałe, wykonane z najlepszych materiałów. Jeżeli wziąć pod uwagę atrakcyjniejszą cenę, to markowe części zamienne, będą znacznie lepsze od oryginalnych w ASO – podpowiada ekspert ds. jakości największego w polskim Internecie motoryzacyjnego sklepu motoryzacyjnego iParts.pl.

Gdzie kupować części samochodowe?

Tu zdecydowany wybór pada na motoryzacyjne sklepy Internetowe, których oferta nie dość, że przewyższa te w sklepach stacjonarnych, to jest po prostu tańsza. Aktualnie auto części online kupimy nawet 40 proc. taniej, a doliczyć do tego można także zaoszczędzony czas oraz paliwo. W skrócie – taniej, szybciej i wygodniej.

Na koniec drobna uwaga. Miejmy na uwadze, że często po prostu nie ma sensu upierać się przy zakupie oryginalnych części samochodowych. Bardziej korzystne okaże się skorzystanie z oferty internetowych hurtowni motoryzacyjnych, które posiadają w ofercie części dostarczane na pierwszy montaż. To także oryginalne podzespoły, na których brak jedynie logo.


Jedna odpowiedź

  1. Grzegorz Wilk

    Czasem zdarza się że niektóre firmy „produkujące” części, najnormalniej przepakowują inne części do swoich pudełek. Parę razy mi się tak zdarzyło że w pudełku zamiennika była włożona oryginalna część. Myślę że czasem warto ryzykować i kupować nawet tanie zamienniki bo może się w pudełku trafić coś dobrego.

    Odpowiedz

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany