Wybór prezentu dla dziecka to częsty dylemat wszystkich cioć, wujków, babć i dziadków. Czasami wydaje się, że maluch ma już przecież wszystko. W takiej sytuacji warto postawić na oryginalne podarunki, które nie wylądują zapomniane w koszu z innymi zabawkami. Najbardziej pomysłowe propozycje to na przykład puzzle do kąpieli, namiot tipi do pokoju i rolki.

Prezenty dla niemowląt i dzieci do drugiego roku życia

Zabawki dla dzieci poniżej pierwszego roku życia to głównie grzechotki, gryzaki, misie i różnego rodzaju maty edukacyjne. Maluszkom kupuje się także ubranka. Ciekawą propozycją może być śmieszny śliniaczek z napisami, na przykład „jestem tutaj szefem” albo „dość mleka, chcę schabowego”. Oryginalnym podarunkiem są też zabawki do kąpieli – kształty przyklejane do wanny, puzzle kąpielowe, rurki do przelewania wody, wodoodporne książeczki. Dzieciom, które stawiają już pierwsze kroki można kupić prosty rowerek napędzany stopami lub ruchami kierownicy. Maluchom z pewnością spodoba się też gumowy konik do skakania.

Pomysły na prezent dla przedszkolaków (3-5 lat)

Najpopularniejsze zabawki dla przedszkolaków to klocki, lalki i sterowane pilotem samochody. Powodzeniem cieszą się też instrumenty muzyczne, między innymi bębenek, flet i cymbałki. Dzieciom w wieku 3-5 lat można kupować książeczki, chętnie posłuchają również audiobooków (największym hitem wśród dzieciaków są przygody niesfornego Mikołajka). Inne propozycje to na przykład puzzle obserwacyjne, które po złożeniu stają się planszą z zagadkami lub piasek kinetyczny do zabawy w mieszkaniu. Marzeniem wielu dzieci jest też namiot tipi, który rozstawia się w pokoju. Można się w nim bawić, zapraszać do środka kolegów, a nawet uciąć sobie krótką drzemkę.

Prezent dla ucznia (7-10 lat)

Wiele osób wychodzi z założenia, że dziecko, które chodzi już do szkoły powinno dostawać prezenty edukacyjne. Uczniowie dostają najczęściej książki, gry planszowe i materiały do nauki. Nie słabnie także popularność zestawu małego chemika – dzieci uwielbiają eksperymenty. Wartościowym podarunkiem są też różnego rodzaju zabawy kreatywne, takie jak wyklejanki, szkicowniki, zestawy do tworzenia biżuterii i albumy z naklejkami. Aktywnym dzieciom spodoba się sprzęt sportowy, na przykład deskorolka, rolki, łyżwy, piłka lub zestaw do badmintona.

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany