Do najbardziej wyjątkowej nocy w roku nierzadko zaczynamy się przygotowywać o wiele wcześniej. Diety, kreacje, plany znalezienia idealnej lokalizacji, poszukiwanie towarzyszy zabawy… Pomysły na spędzenie Sylwestra mogą być przy tym różnorakie. Co jednak, jeżeli w ostatniej chwili zmieni się sytuacja – na przykład w wyniku wypadku losowego bądź innych komplikacji? Poniżej przedstawiamy alternatywy dla bali, prywatek czy wypadów na narty do alpejskiego kurortu. Pomysły na spędzenie Sylwestra w domu wcale nie muszą być nudne! Co można przygotować w domu, nawet jeżeli jesteśmy w kameralnym bądź jednoosobowym gronie?

  • Małe prywatne SPA. Warto w noc kończącą rok zadbać o siebie, zrobić odprężającą kąpiel, zastosować upiększające zabiegi pielęgnacyjne, a wszystko to w towarzystwie muzyki, szampana i świec. Oczywiście – taki wariant sprawdzi się też w przypadku spotkania z przyjaciółkami – zamiast kąpieli można przygotować akcesoria do pedicure, manicure, nałożyć maseczki, obejrzeć dobrą komedię czy ulubiony koncert. Wariantów jest wiele.
  • Turniej gier planszowych – tutaj grono koedukacyjne zdecydowanie lepiej się sprawdzi. Można wybierać spośród gier logicznych, zręcznościowych. Jeśli nasi przyjaciele nie są w stanie przybyć akurat w tę noc można pomyśleć o internetowych rozgrywkach typu multiplayer. Trzeba tylko odpowiednio…zsynchronizować zegarki.
  • Filmowy maraton – tutaj nie ma reguł. Nie muszą to być przecież obrazy jednego reżysera, z konkretnego gatunku czy wybierane wedle innego klucza. Można przypomnieć sobie zarówno ulubione pozycje, jak i filmy, które w ciągu ostatniego roku świeciły triumfy, a nie było okazji do ich zobaczenia.

pomysly na spedzenie sylwestra

Warto zadbać o znaczną ilość przekąsek – niekoniecznie niezdrowych. Równie dobrze sprawdzą się chipsy warzywne przygotowane samodzielnie, świeże owoce, jogurtowe dipy czy quessedille z kurczakiem. Będzie to przy tym dużo bardziej interesująca propozycja niż „nieśmiertelne” paluszki i oranżada.

Wyjście z domu również nie musi wiązać się z udziałem w balu, koncercie czy imprezie w pubie. Wariantem mniej typowym może być udział w zajęciach na siłowni, wizyta na basenie czy w aquaparku, a nawet wycieczka w jakieś bardziej odludne miejsce. Sylwestrowa noc wcale nie musi oznaczać hucznego świętowania. Czas ten równie dobrze można poświęcić na refleksję, pracę nad swoimi słabościami, podsumowanie mijającego roku i próbę zaplanowania tego, co chcemy osiągnąć w następnym.

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany