Zima ma to do siebie, że bardzo łatwo jest się rozchorować. Jeśli nie chcesz, żeby zimowy spacer skończył się tygodniowym lub dłuższym pobytem w łóżku z lekarstwami… Pij herbatę!

Brrr, ale zimno!

Właśnie wróciłeś ze spaceru lub zakupów. Jedyne o czym myślisz, to ciepły koc lub kąpiel… Nie zapomnij wcześniej zaparzyć swojej ulubionej herbaty! Nic tak nie rozgrzewa jak ten napój.

Jak przygotować szybko pyszny i rozgrzewający napar? Do czarnej herbaty wystarczy dodać odrobinę miodu i soku malinowego, a od razu poczujemy ciepło rozchodzące się po całym ciele. Dodatkowo zyskasz energię do walki z potencjalnymi infekcjami!

Apsik! Znowu katar!

Jeśli dopadło Cię już przeziębienie, ale nie możesz sobie pozwolić na wyłączenie się z życia – czym prędzej sięgaj po ziołowe herbaty! Polecamy zwłaszcza herbatkę z lipy: działa napotnie i moczopędnie, dzięki czemu szybciej pozbędziesz się z organizmu toksyn, ponadto wspomaga walkę z katarem i gorączką.

Oprócz ziołowych herbat rób sobie także ziołowe inhalacje. Para wodna ogrzeje Twoje zatoki, pomoże uwolnić się od zalegających w nich substancji i pozbyć się bólu. Najlepiej do inhalacji nadają się zioła zawierające mocne olejki eteryczne, np. lawenda czy tymianek. Możesz je także dodawać do gorących kąpieli!

Zanim choroba Cię dopadnie…

Pamiętaj, że przed chorobą może Cię uchronić tylko dbanie o układ odpornościowy. Świetnie na niego wpływa regularne spożywanie herbaty. Każda odmiana jest bogatym źródłem witamin, antyoksydantów i mikroelementów.

Dlatego też zimowe popołudnia zaczynaj zawsze od kubka gorącej herbaty. Urozmaicaj sobie swój napój różnymi dobroczynnymi dodatkami. Oryginalne przepisy na zimową herbatę znajdziesz na www.herbata.info – to prawdziwa kopalnia herbacianych inspiracji i wiedzy!

…a gdy już dopadła?

Jeśli jest już za późno i czujesz, że choroba Cię rozbiera – nie ma na co czekać, udaj się do lekarza! Powodem ku temu na pewno są nieustępujące przez 2-3 dni bóle, gorączka i przeziębienie. Rozgrzewająca herbata wesprze leczenie, jednak go nie zastąpi.

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany