Aby sprawdzić rzetelność instytucji pozabankowej, należy prześwietlić jej działalność w Komisji Nadzoru Finansowego oraz Związku Firm Pożyczkowych. Warto również czytać opinię innych osób korzystających z usług firmy. Konieczne jest zapoznanie się ze stroną internetową instytucji w celu weryfikacji adresu, NIP oraz REGON.

Dane firmy pozabankowej

W ostatnim czasie powstaje coraz więcej firm udzielających krótkoterminowe pożyczki. Przy chwilowych problemach materialnych taki rodzaj dofinansowania jest dobrym rozwiązaniem. Należy jednak bardzo dokładnie sprawdzić firmę udzielającą pożyczek. Rzetelne przedsiębiorstwa, które nie starają się nic ukryć, mają na swojej stronie internetowej adres siedziby, NIP i REGON. Przykładem takiej firmy jest Smartpożyczka. Najlepsze instytucje pozabankowe mają na swojej stronie miejsce, gdzie znajdują się najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi. Jest to niezwykle pomocne przy podjęciu decyzji o wyborze firmy, ponieważ wprowadza nas to w całą politykę funkcjonowania działalności. Przydatną informacją jest też numer na infolinię, dzięki czemu można być w stałym kontakcie z biurem. Dużym plusem jest również możliwość udania się do placówki w celu bezpośredniego zawarcia transakcji, nawet jeśli firma oferuje pożyczki on-line.

Zweryfikowanie działalności pozabankowej

Przed wzięciem jakiejkolwiek pożyczki w instytucji pozabankowej, konieczne jest sprawdzenie jej statusu. W tym celu przede wszystkim warto odwiedzić stronę: www.knf.gov.pl/o_nas/ostrzezenia_publiczne/lista_ostrzezenia.html, aby dowiedzieć się, czy dana firma nie znajduje się na liście ostrzeżeń Komisji Nadzoru Finansowego sprawującej kontrolę nad rynkiem finansowym w Polsce. Warto też odwiedzić stronę Związku Firm Pożyczkowych (http://zfp.org.pl ), zrzeszającego większość rynku internetowych pożyczek pozabankowych. Opinia tego stowarzyszenia ma duże odzwierciedlenie w jakości oferowanych usług. Przed zdecydowaniem się na daną instytucję pozabankową, należy również sprawdzić, czy otrzymała certyfikaty, np. Certyfikat Firmy Wiarygodnej Finansowo.

Opinie poprzednich klientów działalności

Jeśli dana instytucja pozabankowa istnieje od dłuższego czasu, na pewno można znaleźć informacje na temat jakości usług oraz rzetelności prowadzenia działalności. Kiedy firma oferuje solidną usługę, ma zdecydowaną przewagę pozytywnych opinii. Takie komentarze często można znaleźć na stronie internetowej działalności.

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany