Imienne kubki z kawą i puszki z napojami, indywidualne zniżki na często kupowane produkty w marketach, oferty sieci telekomunikacyjnych zgodne z osobistymi preferencjami użytkowników…W dobie personalizacji produktów i usług banki nie pozostają w tyle, dostosowując ofertę do indywidualnych potrzeb i wymagań klienta.

Indywidualizacja i różnorodność

Możliwość swobodnego doboru oferty do swoich potrzeb, niskie koszty utrzymania konta, wysoki poziom bezpieczeństwa transakcji oraz łatwy dostęp do bankomatów i wpłatomatów w kraju i za granicą – to najbardziej pożądane przez klientów cechy rachunku bankowego.

Oferta banków jest bardzo różnorodna. Osoby, które dużo podróżują wybiorą bank, który oferuje im możliwość przeprowadzania transakcji wyłącznie za pomocą urządzeń mobilnych 24 godziny na dobę. Z kolei osobom zarabiającym w euro lub w dolarach duże korzyści przyniesie otwarcie konta walutowego, a żakom otrzymującym stypendia naukowe – darmowego konta studenckiego.

Przegląd najpopularniejszych kont bankowych:

  1. Standardowe:
  • Dla nastolatków powyżej 13. roku życia – skarbonki odchodzą do lamusa? Konto młodzieżowe oswaja najmłodszych z nowoczesnymi metodami zarządzania finansami, pozwala im uczyć się świadomego oszczędzania oraz bezpiecznego korzystania z produktów bankowych.
  • Dla studentów – okres studiów to dla wielu pierwszy sprawdzian samodzielności. Konta bankowe dedykowane tej grupie są więc zazwyczaj bezpłatne do momentu ukończenia przez właściciela rachunku 26. roku życia. Na konto studenckie wpływają przelewy od rodziców, stypendia naukowe lub socjalne czy też pierwsze wynagrodzenia za drobne prace.
  • Dla seniorów – konto bankowe przeznaczone dla osób po 50. roku życia zawiera zazwyczaj pakiet usług medycznych, pomoc w nagłych przypadkach oraz dostęp do profesjonalnych porad prawnych lub lekarskich.
  • Konto VIP – rachunek bankowy dedykowany najbardziej zamożnym klientom, zawierający bogate pakiety usług dodatkowych jak np. bezpłatne prowadzenie rachunków maklerskich.

2. Oszczędnościowe – rachunek bankowy umożliwiający skuteczniejsze odkładanie oszczędności niż na rachunkach oszczędnościowo-rozliczeniowych ze względu na wyższe oprocentowanie zgromadzonych na nim środków.

3. Walutowe – konto bankowe umożliwiające wpłacanie i odkładanie na rachunku pieniędzy w walucie innej niż złotówki. Większość banków w Polsce oferuje otwarcie konta w walutach takich jak: euro (EUR), dolar amerykański (USD), frank szwajcarski (CHF) oraz funt brytyjski (GBP). Konta walutowe pozwalają uniknąć sporych opłat za przewalutowanie pieniędzy zgromadzonych na zwykłym rachunku.

Sprawdź ofertę standardowych kont z ofert BZ WBK na stronie http://www.bzwbk.pl/konta-bankowe/konta-standardowe/konta-standardowe.html

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany