Dzień Babci już 21 stycznia, Dzień Dziadka dzień później – rozpoczęliście już poszukiwanie prezentów? Babcie i dziadkowie to ci, którzy zazwyczaj sami szykują ogromne prezenty dla swoich wnuków, prawnuków, a także dzieci. Warto się im odwdzięczyć w wyjątkowy sposób. Zwłaszcza, że inspiracji nie brakuje.

Co zatem kupić seniorowi z okazji jego dnia? Oto kilka inspirujących pomysłów, które mogą być strzałem w dziesiątkę.

Dobra książka nie zaszkodzi

Szczególnie, jeśli znasz gust starszej osoby, którą chcesz obdarować. Dobry kryminał lub książka historyczna dla dziadka? A może romans dla babci? To tylko początek możliwości. Poradniki dotyczące zdrowia i różnych zajęć hobbystycznych, czy też książki poświęcone tematom sakralnym (ot, choćby biografie świętych) mogą również się sprawdzić. Możesz również pomyśleć – jeśli Twoja babcia lub dziadek są otwarci na nowoczesne technologie – o elektronicznym czytniku książek z zestawem ciekawych ebooków. Opcje powiększania wielkości czcionki i wyraźny obraz zapewnią seniorowi znacznie wyższy komfort czytania. A obsługa tego typu urządzeń jest bardzo prosta!

A jeśli osoba starsza woli jednak tradycyjne książki – przydatna okazać się może lupa lub lampa powiększająca, która ułatwi odczytywanie drobnego druku, gdy okulary nie wystarczają.

Telefon dla seniora

Osoby starsze, nierzadko, odczuwają awersję wobec telefonów komórkowych. Za mały ekran i literki, zbyt skomplikowana obsługa… To wszystko może, rzeczywiście, stwarzać problemy. Ale coraz więcej na rynku jest telefonów stworzonych właśnie dla starszych użytkowników. Czym się wyróżniają? Przede wszystkim, niemal wszystkie wyposażone są w standardową klawiaturę, a klawisze są duże i łatwe do naciśnięcia. Po drugie – niezwykła prostota obsługi – senior może zapisać pod każdą cyfrą na klawiaturze ważny dla siebie numer, lub po prostu go wybrać. Po trzecie zaś, istotne jest, że wiele takich telefonów posiada dodatkowy przycisk SOS, który przydatny jest – zgodnie z nazwą, w sytuacjach awaryjnych. Warto więc przyjrzeć się takim modelom i spróbować przekonać babcię i dziadka do używania komórki – jest przecież znacznie wygodniejsza niż telefon stacjonarny.

Akcesoria dla zdrowia

Bo zwłaszcza w dojrzałym wieku warto o nie dbać i kontrolować się na bieżąco. Przykładem takiego prezentu  może być n.p dobry ciśnieniomierz – przydatny dosłownie w każdym domu. Ale to dopiero początek możliwości. W dobrych sklepach stworzonych z myślą o starszych osobach, znajdziesz również np. pulsoksymetry, profesjonalne masażery, inhalatory, termometry bezdotykowe, a nawet nawilżacze powietrza czy też lampy antydepresyjne. Jest zatem w czym wybierać. Duża ilość ciekawych pomysłów na prezent czeka w sklepie Pomoce dla Seniora. Warto więc poszukać.

I najważniejsze: gdy chodzi o prezent dla bliskiej osoby, a zwłaszcza dla babci czy dziadka – liczy się przede wszystkim intencja, z jaką go wręczymy, a nie cena. Wybierzmy więc rozsądnie i z myślą o potrzebach osoby obdarowywanej!

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany