Usługi świadczone przez firmy telekomunikacyjne są nieustannie udoskonalane. Obecnie jedną z najpopularniejszych wykorzystywanych do przesyłu technologii pozostaje LTE. Jest to sieć, której ogromne zalety mogą docenić zarówno indywidualni użytkownicy, jak i korporacje. Jak jednak wybrać dobry router do domu, by w pełni wykorzystywać korzyści płynące z tych walorów? Zapraszamy do zapoznania się z kilkoma poradami.

Czym właściwie jest LTE?

LTE łączy w sobie liczne skuteczne rozwiązania techniczne i działa tak samo w wymiarze globalnym. Celem technologii jest jak najszybszy przesył danych w Internecie. W naszym kraju maksymalna osiągalna prędkość wynosi do 150 Mb/s, jednak standardowa przepustowość często zamyka się w około 40 – 70 Mb/s w zależności od operatora sieci komórkowej bądź cyfrowej platformy. Parametry są zależne głównie od tego, jak duże jest obciążenie sieci, oraz jakie pasmo jest wykorzystywane przez podmiot świadczący usługi. Warto zwrócić uwagę na tych operatorów, którzy na rynek wkroczyli stosunkowo niedawno, bowiem brak największego zasięgu z pewnością nadrabiają najbardziej dynamicznym rozwojem. Istotna jest oczywiście także siła sygnału.

Dobry router do domu na wyciągnięcie ręki

LTE posiada w naszym kraju coraz większy zasięg. Początkowo dominującą grupą odbiorców byli posiadacze urządzeń mobilnych, jednak obecnie coraz więcej indywidualnych użytkowników prowadzących gospodarstwo domowe pragnie skorzystać z tego rozwiązania w trybie stacjonarnym. LTE jest praktycznym sposobem na dostęp do Internetu – należy jednak liczyć się z jednym mankamentem. Miesięcznie często obowiązuje limit na pobieranie i przesyłanie danych.

Dobry router LTE pozwala na podłączenie do niego kilku urządzeń, co oznacza, że bezprzewodowa komunikacja jest możliwa w każdym zakątku Twojego domu – niezależnie od rodzaju sprzętu (np drukarka, laptop czy smartfon). Warto podczas wybierania oferty i urządzenia zwrócić uwagę na:

  • rozmiar urządzenia – na rynku dostępne są stacjonarne oraz kieszonkowe routery. W domu lepiej sprawdzi się ten pierwszy wariant. Stacjonarne modele są często wyposażone w liczne funkcje dodatkowe, z kolei LTE przenośne, mimo, iż bardziej kompaktowe i praktyczne, jeśli sporo się przemieszczamy, są droższe. Ich zaletą pozostaje jednak często dołączany akumulator, którym można doładować urządzenie, gdy potrzebujemy z niego skorzystać;
  • sposób podłączania routera LTE – producenci głównie proponują standardową opcję wykorzystującą kartę SIM, jednak na rynku znajdują się też modele zaopatrzone w wejście na specjalny kabel Ethernet;
  • wspierane przez router częstotliwości (czy są one jedynie krajowe, czy też zagraniczne etc.);
  • istotnym czynnikiem bywa również marka. Odmienni producenci mogą bowiem kierować swoje oferty do różnych grup docelowych. Wybierając popularniejszy model możemy być bardziej pewni dostępności aktualizacji;
  • możliwość montażu zewnętrznej anteny (bądź też czy to model z anteną w zestawie);
  • bezpieczeństwo połączenia internetowego (sposób szyfrowania, ale i dodatkowe zapory, filtry itp.).

tp-link-router-lte

Na temat wszystkich tych niezbędnych elementów warto zasięgnąć informacji u dostawców. Sprawdź dobre routery do domu na: https://nasz.orange.pl/t5/Modemy-i-routery/Jaki-Router-LTE-do-domu/td-p/815. Profesjonalni doradcy z pewnością odpowiedzą na każde pytanie i rozwieją wszelkie wątpliwości.

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany