Podstawą pięknych i zadbanych paznokci jest stosowanie kosmetyków, które będą je pielęgnować, a nie obciążać. Częste malowanie paznokci sprawia, że stają się one suche i łamliwe. Można temu zapobiec, dobierając zmywacz na bazie naturalnych składników: moreli, rumianku i aloesu.

Niebezpieczne składniki zmywaczy do paznokci

Zmywając lakiery do paznokci, najczęściej sięgamy po zmywacz, który ma w składzie aceton. Ten popularny składnik kosmetyków jest szkodliwy, ponieważ odwania płytkę paznokcia oraz sprawia, że staje się ona krucha i łamliwa. Inną, równie popularną, substancją dodawaną do zmywaczy jest octan etylu. Mimo że jest on łagodniejszy od acetonu, to może powodować podrażnienia skóry i płytki paznokcia. Drogerie internetowe oferują szeroki wybór środków i akcesoriów do usuwania lakieru.

Kondycja paznokci a skład zmywaczy

Kupując produkt do zmywania lakieru, powinnyśmy kierować się stanem naszych paznokci. Jeśli mamy słabe, łamliwe i rozdwajające się płytki, wybierzmy zmywacze z aloesem. Składnik ten ma właściwości nawilżające  i pielęgnujące, dzięki czemu  dobrze go używać przed do  ponownym nałożeniem lakieru. Do delikatnych i cienkich paznokci dobrze sprawdzą się zmywacze na bazie pszenicy i wapnia. Natomiast lakier z wrażliwej płytki powinnyśmy zmywać substancją, zawierającą kojący rumianek. Jeśli nasze paznokcie są zdrowe i nie wymagają dodatkowej pielęgnacji, wybierzmy zmywacz na bazie ekstraktu z moreli.

Rodzaje zmywaczy do paznokci

Kolejną, po wyborze składu zmywacza do paznokci, kwestią jest dobranie najwygodniejszej dla nas formy tego produktu. W drogeriach dostępne są m.in.:

  • – zmywacze w formie płynnej,
  • – zmywacze w gąbce,
  • – zmywacze w kremie,
  • – zmywacze w flamastrze.

Zmywacz do lakieru hybrydowego

Usunięcie z paznokci hybryd jest znacznie trudniejsze niż w przypadku tradycyjnych lakierów. Nie oznacza to jednak, że musimy sięgać po zmywacz, który będzie zawierał aceton. W drogeriach możemy znaleźć bezacetonowe środki przeznaczone do ściągania lakieru hybrydowego. W swoim składzie zawierają one lanolinę, która chroni płytkę paznokcia przed wysuszeniem.

Akcesoria do zmywania paznokci

Najczęściej lakier z paznokci usuwamy zmywaczem w płynie, do którego musimy dokupić również płatki kosmetyczne. Najlepszym rozwiązaniem będzie wybór wacików bawełnianych i bezpyłowych. Do zmywania paznokci dobrze spiszą również płatki lekko nasączone aloesem. Oprócz materiału, z którego zostały one wykonane, istotny jest także ich kształt: jeśli mamy dużą płytkę paznokci, wybierzmy waciki kwadratowe, natomiast do małych lub średnich paznokci lepiej sprawdzą się płatki owalne.

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany