Coraz więcej Polek decyduje się na pracę za granicą. Częstym wyborem staje się zawód opiekuni dla osób starszych. Jak wygląda ten typ pracy i dlaczego warto?

Praca opiekunki dla osób starszych w Niemczech cieszy się dużym zainteresowaniem. Na korzyść przemawia legalne i dobrze płatne zatrudnienie i bliskość kraju ojczystego. Opiekunki mogą liczyć na darmowe zakwaterowanie z wyżywieniem oraz wsparcie koordynatora na każdym etapie. Co więcej, opiekunki mają odprowadzane ubezpieczenie i składki emerytalne, dlatego też czas spędzony w pracy w Niemczech wlicza się do stażu emerytalnego.

Jak szukać pracy w charakterze opiekunki?

Na początek warto zainteresować się firmami, które oferują wyjazdy do Niemiec i wybrać tę, najbardziej zaufaną. Sprawdźmy wiarygodność firmy i to, czy jej dane znajdują się w Krajowym Rejestrze Agencji Zatrudnienia. Kolejnym krokiem niech będzie czytanie opinii o firmie w Internecie. To ważne, jak o współpracy wypowiadają się byli współpracownicy.

Praca opiekunki w Niemczech 

Więcej informacji na temat pracy w Niemczech warto szukać na takich portalach jak Aterima Med. Przyszła opiekunka dowie się między innymi jakie warunki powinna spełniać, jeśli myśli o pracy opiekunki. Co więcej w dziale Poradnik dla opiekunek znajdzie porady ekspertów dotyczące radzenia sobie ze stresem, prowadzenia budżetu domowego w Niemczech, zasad opieki nad osobami starszymi, czy sposobami na szybką naukę języka obcego.

Kursy języka niemieckiego

Aterima Med oferuje także kursy języka niemieckiego. Na stronie znajduje się ponad 70 lekcji skierowanych do przyszłych opiekunek. Od przedstawiania się w obcym języku, poprzez słownictwo medyczne, a skończywszy na zwyczajach i sytuacjach codziennych.

Platforma opiekunów

Osoby zatrudnione dostają także dostęp do Akademii Opiekunów, czyli edukacyjnej platformy, na której znajda kursy e-learningowe dotyczące języka, ale także opieki nad osobami starszymi. Ta dodatkowa dawka wiedzy pomoże opiekunom na jeszcze lepsze wykonywanie pracy i ciągłe podnoszenie swoich kwalifikacji zawodowych.

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany