Przed wakacjami planujesz zrzucić trochę zbędnych kilogramów, ale zupełnie nie wiesz, jak się do tego zabrać? Nie obędzie się bez sięgnięcia do najgłębszych pokładów Twojej silnej woli, ale istnieje także kilka sposobów na zdobycie dodatkowej motywacji. Oto kilka z nich.

Dieta pudełkowa, samodzielne gotowanie, porady dietetyka? Ćwiczenie na siłowni, z trenerem personalnym, na zajęciach fitness czy też w towarzystwie trenerek z portalu YouTube? Wybraną metodę odchudzania warto dopasować do własnych możliwości.

Znajdź swój słaby punkt

Zanim zabierzesz się za układanie diety i zapiszesz się na siłownię, zlokalizuj powody, dla których wcześniejsze postanowienia dietetyczno-sportowe nie znalazły odzwierciedlenia w Twoich faktycznych działaniach. Może stawiasz przed sobą zbyt ambitne cele? A może do odchudzania zabierałaś się bez planu? Taki rachunek sumienia pomoże Ci ujawnić problemy, które dotąd nie pozwalały na osiągnięcie sukcesu w odchudzaniu.

Twoje problemy z niezdrowym odżywianiem może rozwiązać zarówno słuchanie rad dietetyka, spotkania z trenerem personalnym albo robienie dużych zakupów raz w tygodniu w supermarkecie online takim, jak Tesco lub Frisco. Opinie osób, którym udało się schudnąć, pokazują jednoznacznie, że nie ma jednej recepty na sukces.

Mądre zakupy – krok zbliżający do sukcesu

Nie masz czasu na gotowanie albo na zakupy? W artykuły spożywcze możesz zaopatrzyć się w supermarkecie internetowym, na przykład Auchan, Piotr i Paweł Frisco. Opinie psychologów mówią jednoznacznie, że jeśli robisz zakupy, gdy jesteś głodna, ryzyko kupienia niezdrowych przekąsek jest dużo większe, niż w przypadku robienia sprawunków z pełnym żołądkiem. Dlatego kupowanie w Internecie może pomóc Ci podejmować zdrowe decyzje żywieniowe i kupować tylko zdrowe produkty.

Możliwość zrobienia zakupów online pomoże też zastosować się do porad dietetyka – spacerując po wirtualnym supermarkecie napotkasz znacznie mniej pokus i łatwiej Ci będzie kupić tylko te produkty, które są dozwolone. W supermarketach online łatwo założysz profil klienta i stworzysz listę ulubionych produktów, która pomoże Ci ograniczyć czas spędzony na zakupach do minimum. Niektóre z nich mają też specjalne aplikacje na smartfon (np. Frisco). Opinie klientów o świeżości i jakości asortymentu w supermarketach online są bardzo dobre, bez obaw możesz zatem zaopatrywać się w nich w produkty spożywcze.

A może dieta z pudełka?

Samodzielne gotowanie nie zawsze sprawdza się w przypadku zapracowanych osób. Szczególnie, jeśli rzadko przebywasz w domu i do tego jesteś singlem, możesz o wiele bardziej cenić sobie wieczór spędzony na mieście z przyjaciółmi niż ten spożytkowany na gotowanie dietetycznych potraw na cały tydzień z góry. Dlatego niektórzy odchudzają się, stosując, tak zwaną dietę pudełkową.

Jej założenia są proste – podajesz swoje cele, wagę oraz ilość i jakość aktywności fizycznej podejmowanej każdego dnia, a następnie kurier przywozi Ci świeże, dostosowane do Twoich potrzeb i upodobań potrawy. Rozwiązanie ma swoje zalety, ale i wady – odżywiając się w ten sposób, nie uczysz się zdrowo kupować ani gotować. Dlatego po odstawieniu diety może być Ci łatwiej wrócić do nawyków, które doprowadziły do nadwagi. Warto jednak rozważyć tę metodę, jeśli samodzielne gotowanie jest problematyczne.

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany