Żyjemy w czasach, w których tempo życia z dnia na dzień jest coraz szybsze. Każdy dzień bombarduje nas nowymi doświadczeniami, stawia przed nami coraz większe wyzwania. Nowe sytuacje i problemy wymagają od nas odporności na stres, umiejętności adaptacyjnych, kreatywnego myślenia oraz otwartego umysłu. Staramy się radzić sobie jak najlepiej i dać z siebie wszystko, ale wiadomo, że nagromadzone emocje wraz ze stresem trzeba w jakiś sposób wypracować, zneutralizować – od czasu do czasu wymagany jest całkowity reset umysłu. Sposobów na to jest wiele, a wśród nich coraz bardziej popularna i stale zwiększająca grono swoich zwolenników metoda nazywana… grą komputerową!

Czy na pewno komputerowy Nolife?

Gdyby przeprowadzić sondę uliczną wśród przechodniów z pytaniem, jakie pierwsze skojarzenia przychodzą im na myśl, gdy słyszą „gry komputerowe”, zapewne większość powiedziałaby – młodzież, agresja, brak czasu, koledzy, wieczny chłopiec, „Piotruś Pan”, brak życia, głównie faceci… Patrząc na zbiór tych określeń, można śmiało wywnioskować, że oto mamy klasyczny stereotyp gracza komputerowego, który powielany jest w naszej kulturze nie od dziś. Zakładamy, że gracze to głównie mężczyźni, nie biorąc pod uwagę tego, że kobiety na tej płaszczyźnie też całkiem nieźle sobie radzą, rozkładając na łopatki nie raz i nie dwa najbardziej pewnych siebie graczy.

Uważamy, że osoby zafascynowane grami nie znają życia, ich świat ogranicza się tylko do ustalonej trasy praca-dom, w którym na spokojnie mogą grać. Ale czy na pewno tak jest? Dla niektórych gry są idealnym sposobem na odreagowanie stresów dnia codziennego. Podczas gry nie tylko odpoczywają, ale rozwijają także umiejętność logicznego myślenia. W końcu każda gra ma jakąś strategię i każdego interesuje wygrana, którą nie tak łatwo osiągnąć. Owszem, świat gier potrafi niektórym zastąpić świat realny, ale może jest to dla nich jedyny sposób na to, by poznać innych ludzi, na dodatek ludzi z taką samą pasją …

Pixel Heaven – obecność obowiązkowa

Doskonałą okazją do zmiany znajomości online w znajomość realną jest wydarzenie Pixel Heaven, które każdego roku gromadzi tłumy fanów rozrywki elektronicznej. Event stwarza możliwość nie tylko spotkania ze znanymi nam już osobami, ale też poznania nowych, zakręconych miłośników gier w klimacie bliskim ich sercu. Istotny jest fakt, że królują na nim nie najnowsze produkcje, a gry retro, o których większość graczy już zapomniała. Pixel Heaven to szczególnie święto twórców gier niezależnych, dla których przewidziane są nagrody, ale również możliwość uczestnictwa w prelekcjach znakomitych gości i konferencjach.

Dla młodszych fanów jest to jedyna okazja, by zobaczyć, jak wyglądały pierwsze gry video na komputerach 8/16 bitowych. Siłą wydarzenia są ludzie, zarówno je organizujący, jak i w nim uczestniczący, którzy z taką samą pasją i zaangażowaniem o świecie online mogą rozmawiać godzinami. Ale Pixel Heaven to nie tylko długie rozmowy i gry. To także fantastyczne afterparty z mnóstwem fantastycznych koncertów!

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany