Katar, czy to na tle alergicznym, czy też towarzyszący infekcji jest jedną z najpowszechniejszych dolegliwości. Niezależnie od wieku, płci czy stanu zdrowia przytrafia się każdemu – istnieją jednak sposoby, by dyskomfort związany z nieżytem nosa zminimalizować. Zatkany nos u niemowląt jest niezwykle problematyczny, toteż aspirator do odkurzacza jest produktem szczególnie kierowanym do rodziców małych dzieci.

Warto rozważyć wszelkie wady oraz zalety urządzenia, jakim jest aspirator do odkurzacza. Utrudnione oddychanie znacząco wpływa na codzienne funkcjonowanie człowieka, niezależnie od wieku. U noworodków jednak dodatkowo katar i zatkany nos mogą szybko ewoluować w o wiele poważniejszy stan, taki jak zapalenie ucha. Stąd też – aspirator może być rozwiązaniem bardzo korzystnym dla rodziców dzieci podatnych na infekcje górnych dróg oddechowych.

Aspirator to niewielkie i proste w obsłudze urządzenie ułatwiające odciąganie wydzieliny z nosa. Jest bezpieczne i higieniczne, a swoją skuteczność zawdzięcza domowemu odkurzaczowi. Oczywiście większość rodziców będzie się obawiać tego, czy siła działania urządzenia nie jest zbyt wysoka. W tym miejscu można jednak zwrócić uwagę na kolejną zaletę – większość aspiratorów jest bowiem wyposażona w reduktor obniżający siłę ssania do optymalnych wartości. Niekwestionowanym walorem pozostaje również szybkość działania. Dzięki urządzeniu oczyszczanie dróg oddechowych u niemowlaka czy kilkulatka nie trwa dłużej, niż kilka – kilkanaście sekund. Aspirator bardzo szybko się czyści. Pewnym dyskomfortem może być oczywiście hałas, niemniej jednak pozostałe zalety pozwalają ten fakt zbagatelizować.

Aspirator do odkurzacza

Modele aspiratorów są tak projektowane, by prócz oczyszczania gwarantować także możliwość sprawdzenia, z jaką infekcją mamy do czynieni (bakteryjne i wirusowe choroby różnią się kolorem wydzieliny). Jednak opinie ekspertów oraz samych mam co do tego, czy warto inwestować w zakup aspiratora (a plastikowe urządzenie o prostej konstrukcji to wydatek rzędu kilkudziesięciu złotych) są podzielone. Głównie ze względu na hałas, ale też brak pewności, czy stanowi on formę w pełni bezpieczną. O ewentualnych wadach i zaletach warto mimo wszystko przekonać się samodzielnie.

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany