Z zawarciem związku małżeńskiego związanych jest wiele tradycji. Niektóre z nich mają wydźwięk oficjalny, jednak największe emocje budzą z reguły te, które pozwalają przeżyć niezapomniane chwile, często po raz pierwszy i ostatni w życiu – choć współcześnie nie jest to niestety takie pewne. Sprawdzone atrakcje na wieczór kawalerski od lat budzą podobne skojarzenia. Jednak morze alkoholu, dzikie podrygiwania w tłumie imprezowiczów czy obowiązkowy występ striptizerki to tylko stereotypowe ujęcie tematu. Można pokusić się o znacznie większą kreatywność. Szczególnie, jeśli organizujemy to wydarzenie dla najlepszego przyjaciela czy brata.

Niezależnie od tego, jakim rodzajem rozrywek wypełnimy ostatnie godziny (lub dni) życia w kawalerskim stanie, warto pamiętać, że sprawdzone atrakcje na wieczór kawalerski to takie, które odpowiadają zarówno zainteresowaniom pana młodego, jak i jego gości. Wspólna zabawa może przecież przebiegać wedle różnych scenariuszy. Ekstrawertycznie nastawione osoby doskonale poczują się m.in. na imprezach – tutaj warte rozważenia są szczególnie oferty klubów w nieco mniejszych miastach. Zarówno stolica, jak i Kraków, Wrocław czy Poznań to nieco „oklepane” miejsca na imprezy. Tymczasem w Toruniu, Lublinie, Łodzi czy Katowicach także można znaleźć mnóstwo atrakcyjnych ofert. Rzecz jasna planując wszystko odpowiednio wcześniej.

Wyjazd na kilka dni to pomysł bardziej kosztowny, jednak z pewnością pozwalający zgromadzić jeszcze więcej wspomnień. Taką decyzję warto przedyskutować jednak z narzeczoną – organizacja wesela to nie lata wyzwanie logistyczne, i często wymaga obecności głównych zainteresowanych.

Miłośnikom sportu i natury można zaproponować wycieczkę połączoną ze wspinaczką górską – w największych kurortach, takich jak na przykład niezwykle malowniczo położony Karpacz nie brakuje zarówno miejsc noclegowych, klubów, jak i innych możliwości. Ciekawym urozmaiceniem może być np. organizowana przez tamtejszych przewoźników jedno- lub dwudniowa wycieczka do Pragi czy Wiednia. Oczywiście można także zdecydować się na zwiedzanie bez konieczności górskich eskapad. Jeśli kilkudniowy wyjazd nie wchodzi w grę ciekawą propozycją może być dzień spędzony na torze kartingowym, ściance wspinaczkowym, wynajęcie części aquaparku. Każdorazowo trzeba pamiętać o dużo wcześniejszym dokonaniu rezerwacji – szczególnie jeśli wieczór/wyjazd kawalerski będzie odbywał się w szerszym gronie. Tutaj jednak drobna uwaga – warto zaprosić tylko te osoby, w których towarzystwie pan młody czuje się komfortowo.

Co do trunków nieodłącznie kojarzących się z wieczorem kawalerskim… Warto już zawczasu zaplanować ewentualne sposoby na łagodzenie „syndromu dnia następnego”. Jeżeli jednak pan młody należy do smakoszy dużo ciekawszym wariantem może okazać się wieczór z menu degustacyjnym w jednej z renomowanych restauracji w połączeniu z konsumpcją specjalnie dobranych win. To rzecz jasna propozycja dla bardziej statecznych osób.

Sprawdzone atrakcje na wieczor kawalerski

Jeśli przyszły pan młody nie jest pewny, czy świadek rzeczywiście wywiąże się z obowiązku zorganizowania imprezy w sposób, jaki będzie odpowiadał zarówno jemu jak i gościom, to wcale nie będzie afrontem podanie kilku sugestii (można opowiedzieć o swoich zainteresowaniach, tym, jak spędza się na ogół wolny czas) czy dyskretna kontrola. Ostatecznie chodzi o to, by nie czuć się zażenowanym poziomem rozrywek – warto pozwolić sobie na jedne z ostatnich chwil pełnego egoizmu. Oczywiście w granicach zdrowego rozsądku.

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany