Wypadanie włosów dla wielu osób może okazać się sygnałem wywołującym panikę. Taka reakcja jest oczywiście zrozumiała, jednak przesadne przejmowanie się jest niewskazane. Nie tylko ze względu na to, że codzienna utrata pewnej ilości włosów jest naturalna, ale także dlatego, że stres wywołuje także nadmierne wypadanie włosów. Zanim więc zaczniesz zastanawiać się jak powstrzymać nadmierne wypadanie włosów, dowiedz się ile włosów wypada dziennie i kiedy naprawdę powinnaś zacząć się martwić. Podpowiemy Ci także, co na wypadanie włosów jest najskuteczniejsze.

Ile włosów wypada dziennie – podstawowe pytanie w walce o piękne włosy

Pytanie “ile włosów  wypada dziennie” to podstawowe pytanie jakie powinniśmy sobie zadać, kiedy zauważamy niepokojące nas zmiany w kondycji naszych włosów. W zależności od tego ile włosów wypada dziennie z Twojej głowy, możesz zacząć podejmować odpowiednie kroki.

A więc ile włosów wypada dziennie?

Oczywiście nie da się stwierdzić jednoznacznie ile włosów wypada dziennie każdemu z nas. Można jedynie posługiwać się średnią statystyczną. Specjaliści Vichy piszą, że średnia ilość włosów wypadających z głowy to od ok. 50 do 100 włosów.  Dlatego też nie można przesadnie się martwić, jeżeli znajdziemy kilka włosów na szczotce lub pod prysznicem. Jeżeli jednak widzisz, że Twoje włosy zostają w prawie każdym miejscu w którym przebywasz, być może powinnaś zacząć się już nad tym zastanowić. Bardzo często objawem nadmiernego wypadania włosów jest znajdowanie ich w dużych ilościach w posiłkach, jeśli często gotujesz, na podłodze, a także w pościeli. Pamiętaj, że wciąż nie mówimy o kilku włosach znalezionych w ciągu tygodnia. Mówimy o takiej ilości, która zaczyna stawać się dla nas męczącym problemem.

Wypadanie włosów przyczyny

Wypadanie włosów może być spowodowane wieloma różnymi czynnikami. Wiele z nich może być wywołane przez choroby, dlatego jeśli tylko zauważysz, że Twoje włosy lecą w naprawdę niepokojących ilościach, koniecznie udaj się do lekarza, który zleci przeprowadzenie odpowiednich badań, oraz zaplanuje dalszy plan działania.

Najczęściej spotykane przyczyny wypadania włosów to:

 • anemia – spowodowana nieodpowiednią dietą lub częstymi, obfitymi miesiączkami. Główną przyczyną jest brak żelaza.
 • zawirowania hormonalne – często dotykają kobiety po porodzie lub po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych. Wiążą się ze spadkiem estrogenu, a także nadwyżką męskich hormonów.
 • zła dieta – niedobór witaminy A, C, E, witamin z grupy B wpływa negatywnie na kondycję włosów.
 • stres – nadmiar stresu może bardzo silnie wpłynąć na wypadanie włosów.

Co na wypadanie włosów?

Przede wszystkim stosuje się do zaleceń lekarza. Poza tym możesz wspierać swoje włosy odpowiednią, zdrową dietą bogatą w warzywa i owoce. Unikaj alkoholu i dymu papierosowego.

Bardzo dobrze na kondycję włosów wpływa także napój z drożdży. Jeżeli ich smak jest dla Ciebie nie do przyjęcia, kup drożdże w tabletkach, dostępne w większości aptek. Stosuj również szampon na wypadanie włosów, pomoże zapobiegać problemowi podczas codziennej pielęgnacji.

Oczywiście wybieraj kosmetyki przeznaczone do włosów z tendencją do wypadanie takie jak odżywka i szampon na wypadanie włosów.

2 komentarze

 1. patrycja

  Kuracje są wiadomo różne. Mnie pomaga w tej chwili regularne stosowanie ampułek maski i szamponu. Ale wiadomo każdemu służy co innego 😉

  Odpowiedz
 2. ida

  Mi wypadało bardzo dużo włosów po intensywnym odchudzaniu. Okazało się, że to niedobór biotyny i dlatego zaczęłam regularnie brać tabletki biotebal, które mają dużą dawkę biotyny. Pomogły świetnie, włosy przestały wypadać i pojawiło się dużo nowych włosków

  Odpowiedz

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany