Przez cały rok na przemian nosimy ciężkie i lekkie buty, wciskamy stopy w wąskie rajstopy, za ciepłe lub zbyt cienkie skarpetki, ale latem chcielibyśmy, by nasze stopy były piękne, zdrowe i zadbane. Jest na to sposób. Jaki? Domowe SPA!

Kąpiel dla stóp

Aby przygotować stopy do chodzenia w sandałkach, na basenie czy na plaży, zacznij od relaksującej kąpieli w ciepłej wodzie z mydłem lub solą i dodatkiem aromatycznych olejków. To prosty i przy okazji bardzo przyjemny sposób, by zmiękczyć naskórek. Na lato szczególnie polecamy sól z minerałami z Morza Martwego (http://shefoot.pl/pl/produkty-konsumenckie/sol-do-kapieli-stop-2/), która odpręży stopy, zmniejszając uczucie ciężkości i obrzmienia, z którymi często zmagamy się, gdy jest gorąco.

Trzyj, ale nie za mocno

Po dokładnym wymoczeniu stóp, zabierz się za usuwanie zrogowaciałego naskórka. Przyda się teraz tarka do stóp z oczkami lub papierem ścierającym. Uważaj jednak, by nie zetrzeć zbyt dużo. Jeżeli skóra na piętach jest popękana, przesuwaj tarkę równolegle do pęknięć, by ich nie poszerzać. Następny krok to zastosowanie peelingu, który zmiękcza, ściera twardy naskórek oraz pielęgnuje i odżywia, pozostawiając stopy gładkie i miękkie. Spośród wielu konkurujących ze sobą produktów tego typu, polecamy peeling naturalny do stóp marki She Foot, który zawiera cenne, naturalne składniki ścieralne i substancje aktywne, takie jak mocznik, d-panthenol i gliceryna. Efekty jego działania widać już po jednym zastosowaniu!

Krem, żel, serum, maska

Po kąpieli i złuszczeniu naskórka na skórę stóp, nanieś specjalistyczny kosmetyk, który odpowiada na twoje potrzeby. Możesz wybrać krem przeciw zrogowaceniom (http://shefoot.pl/pl/produkty-konsumenckie/krem-przeciw-zrogowaceniom/), regeneracyjne serum bądź krem na suche i popękane pięty. Wmasuj w stopy grubą warstwę kosmetyku, załóż bawełniane skarpety i zostaw na całą noc. Możesz też zastosować maskę do stóp dostępną od razu z jednorazowymi skarpetami.

Piękne paznokcie

Po zimie osłabiona jest nie tylko skóra, ale także paznokcie. Poświęć chwilę, by ładnie wyglądały. Zmiękczone kąpielą skórki odsuń delikatnie specjalnym, drewnianym patyczkiem. Paznokcie u stóp zawsze obcinaj na prosto, najlepiej cążkami. Obcięty brzeg opiłuj szklanym lub papierowym pilnikiem. Wykonuj krótkie pociągnięcia, zawsze w tym samym kierunku. Na suchą płytkę paznokcia zastosuj kosmetyk, który je wzmocni. Nasz typ to krem zawierający składniki odżywiające płytkę paznokci, m.in. elastynę i płynną keratynę. Możesz sięgnąć też po odżywki w aplikatorze z pędzelkiem.

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany