Potencja – temat stary jak świat, ale zawsze aktualny i… trudny. Można nawet powiedzieć, że postęp cywilizacyjny i o wiele dłuższa aktywność życiowa, sprawiają, że zagadnienie staje się coraz bardziej istotnym problemem dla wielu mężczyzn. Z jednej strony są narażeni na ogromne stresy i presję, żyją w pośpiechu, niezdrowo. Z drugiej zaś chcą jeszcze dłużej być sprawni, korzystać z życia, a potencja i udane pożycie seksualne to niezbędne elementy w pełni satysfakcjonującego funkcjonowania każdego mężczyzny.

Coraz poważniejsze problemy z erekcją

No cóż, nie od dziś wiadomo, że nie wystarczy chcieć, szczególnie kiedy tzw. sytuacja życiowa nie sprzyja. Można powiedzieć, że tak jest ze współczesnymi mężczyznami, którzy są narażeni na działanie wielu czynników osłabiających potencję i negatywnie wpływających na erekcję. Są to m.in.:

  • stresy (również te związane z problemami z erekcją),
  • przepracowanie i zmęczenie,
  • zła dieta (nadwaga, otyłość, cukrzyca itp.),
  • używki,
  • brak ruchu.

Nie bez znaczenia jest oczywiście także upływ czasu, wiadomo przecież, że z wiekiem spada poziom testosteronu, który jest jednym z najistotniejszych „uczestników” udanej erekcji. Nic wiec dziwnego, że statystyki nie brzmią zbyt optymistycznie. Nadal najwięcej mężczyzn z problemami erekcji wywodzi się z grupy wiekowej 50+, ale jeden z najbardziej utytułowanych i cenionych ekspertów w tej dziedzinie – profesor Lew-Starowicz, utrzymuje, że wiek pacjentów będzie się sukcesywnie obniżać. Dane liczbowe mówią nawet o ponad 3 milionach polskich mężczyzn borykających się z zaburzeniami erekcji, niestety leczy się jedynie niewielka część – ok. 240 tysięcy.

Małe kroki do wielkiego celu

Wiemy już, że wśród przyczyn problemów z potencją są również te natury psychicznej i związane z trybem życia. Na szczęście w tym przypadku można naprawdę wiele zdziałać, stosując tzw. metodę małych kroków polecaną m.in. przez producenta suplementów Permen. Podstawą jest tu wprowadzenie zbilansowanej diety, odpowiednej suplementacji i zdrowej dawki ruchu. Menu mężczyzny powinno zawierać pełnowartościowe białko bogate w L-argininę, błonnik oraz zdrowe tłuszcze. Kluczowe znaczenie ma także dobry suplement, który może w odczuwalny sposób poprawić naturalny proces erekcji.

Permen – królewska dawka

Jednym z zalecanych i sprawdzonych preparatów jest Permen dostępny w różnych opcjach, m.in. jako Peremn King. Po ten suplement sięga wielu mężczyzn ze względu na bogatszy skład (w porównaniu do produktu Permen). Permen King zawiera przede wszystkim dwa razy więcej l-argininy, która jest aminokwasem stanowiącym budulec wielu białek w organizmie człowieka. Dla mężczyzn istotne jest to, że bierze udział m.in. w syntezie tlenku azotu, który usprawnia przepływ krwi i rozszerza żyły, a przez to umożliwia dopływ krwi do prącia i prawidłową erekcję. Permen King zawiera również ekstrakt z owocu buzdyganka naziemnego, który należy do ziół i znany jest z działania wzmacniającego, tonizującego oraz pobudzającego. Wpływa również korzystnie na poziom testosteronu oraz usprawnia krążenie. Jest naturalnym źródłem protodioscyny – substancji, która może stymulować doznania seksualne oraz poprawiać erekcję. Zawarta w nim saponina poprawia też produkcję plemników. Oczywiście nie zapominamy o korzeniu żeń-szenia cenionego dziś nie tylko w dalekowschodniej medycynie. Naukowo udowodniono korzystne działanie żen-szenia na sprawność seksualną, erekcję oraz większe libido.

Taki skład suplementu Permen King sprawia, że jest zalecany szczególnie w przypadku trwających dłużej problemów z erekcją. Stosuje się go regularnie, nie ma konieczności planowania seksu w powiązaniu z zażywaniem preparatu.

Bezpieczna suplementacja

Ze względu na to, że preparaty Permen oparte są na ziołach, praktycznie nie ma przeciwskazań do ich stosowania poza uczuleniem na któryś ze składników. Oczywiście należy pamiętać, że zawsze zalecana jest ostrożność, najlepiej wizyta u lekarza, który zaleci odpowiednie środki, dietę czy suplementację. Jeśli chodzi o preparaty Permen i skutki uboczne, szczególne zalecenia dotyczą standardowo osób, które mają inne problemy zdrowotne lub są w podeszłym wieku. Dlatego zaleca się, aby skonsultować przyjmowanie suplementu w przypadku nadciśnienia tętniczego, problemów z krążeniem i krzepliwością krwi oraz przyjmowania stale leków (np. przeciwzakrzepowych, moczopędnych oszczędzających potas). Mimo, iż w przypadku suplementacji preparatem Permen skutki uboczne praktycznie nie występują, szczególną ostrożność zaleca się pacjentom po 65 roku życia – warto skonsultować dawkę z lekarzem.

Pamiętajmy – powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. W przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany