Wrastające włoski były i są przyczyną wielu problemów. Trudno sobie z nimi poradzić i zamiast cieszyć się piękną, gładką skórą po depilacji, wiele osób wylewa morze łez. Spróbujmy więc znaleźć jakiś sposób, który na zawsze zlikwiduje takie kłopoty.

Wszystkie metody depilacji, które usuwają włoski wraz z cebulkami, są skuteczne w stosunkowo długim okresie. Włoski zaczynają odrastać dopiero po dwóch, trzech, a czasem nawet po czterech tygodniach.

Są one zdecydowanie słabsze, cieńsze i czasami nie mają siły przedostać się przez naskórek. W związku z tym, zakrzywiają się i rosną w przeciwnym kierunku. Na skórze pojawiają się wówczas nieprzyjemne krostki, które czasami swędzą, czasami bolą, a czasami pojawia się nawet stan zapalny. Pora więc wypowiedzieć wojnę tym problemom.

Najpierw peeling

Złuszczanie martwego naskórka jest bardzo dobrym sposobem, aby dość skutecznie zapobiegać wrastaniu włosków. Dzień przed zaplanowaną depilacją należy więc wykonać dobry peeling na obszarze, który ma być poddany temu zabiegowi.

Peeling musi zostać odpowiednio dobrany do stanu i rodzaju skóry. Jeśli masz zdrową, normalną skórę możesz zastosować peeling ziarnisty lub nawet gruboziarnisty.

Jeśli skóra jest normalna, ale wrażliwa, należy zastosować delikatny peeling, który nie zawiera zbyt grubych ziaren, bo wówczas można za bardzo podrażnić skórę i depilacja następnego dnia okaże się niemożliwa. Możesz też sama przygotować w domu swój „prywatny peeling” z fusów kawy lub z cukru.

Jeśli Twoja skóra jest bardzo cienka i pokryta siecią popękanych naczynek krwionośnych, jedynym rodzajem peelingu, jaki możesz zastosować, jest preparat enzymatyczny. Taki peeling nie ściera martwego naskórka – on po prostu delikatnie go rozpuszcza, nie ma więc potrzeby pocierania skóry, bo wystarczy ją opłukać.

Stosując peeling, usuniesz drobne zrogowacenia na skórze, odblokujesz pory i odświeżysz całą powierzchnię skóry, usuwając z niej martwy naskórek, który zrobi miejsce nowemu. W ten sposób ułatwisz włoskom ich wzrost we właściwym kierunku.

Łagodzenie podrażnień po depilacji

Po zabiegu depilacji musisz właściwie zadbać o skórę, która z pewnością jest mniej lub bardziej podrażniona. Warto zastosować kremy, pianki i żele, uspokajające zmęczoną skórę, a przy tym działające kojąco i nawilżająco. W czasie codziennej higieny należy stosować łagodne środki, które nie niszczą naturalnego pH skóry.

Dobre balsamy, stosowane po codziennej kąpieli, nawilżą skórę i będą zapobiegać powstawaniu zrogowaceń, które wymienia się jako jedną z przyczyn wrastania włosków.

Leczenie krostek

Niestety czasem po depilacji na skórze pojawiają się krostki i trzeba się ich pozbyć. W tym pomoże zastosowanie bardzo łagodnych środków dezynfekujących. Można użyć wody utlenionej lub rozpuszczonej sody oczyszczonej.

Warto jednak w takim przypadku polecić stosowanie naparu z nagietka lekarskiego, który ułatwia gojenie się ranek. Do przemywania krostek można też użyć wyciągu z rumianku, mającego również właściwości antybakteryjne.

Postępując według tych zaleceń, jesteś w stanie znacznie zmniejszyć lub wręcz wyeliminować ryzyko wrastania włosków. Jeśli jednak problem stanie się bardzo uciążliwy, trzeba zasięgnąć porady dermatologa.

Więcej porad związanych z depilacją możecie znaleźć na: http://www.veet.pl/how-to-guides-articles/wrastajace-wloski-jak-tego-uniknac/.

Jedna odpowiedź

  1. Anita

    pelling jak najbardziej pomaga, chociaż lepsza jest według mnie rękawica złuszczająca:) ja ze swoim problemem walczyłam bardzo długo, chyba najlepiej sprawdziły się kosmetyki , polecam wszystkim, którzy borykają się z problemem wrastających włosków

    Odpowiedz

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany