Zima bywa mroźna, nieprzewidywalna i kapryśna. Częściej jest deszczowa niż śnieżna. Arktyczne mrozy na przemian przeplatają się z odwilżą. W takich warunkach ciężko jest czasem funkcjonować. Są jednak pewne akcesoria, które są niezbędne dla nas do przetrwania zimowych dni i wieczorów.

Podstawową potrzebą podczas zimy jest zatrzymanie ciepła, a kolejną – wygoda. Odpowiednie akcesoria pozwalają na spełnienie obu tych cech. Dzięki temu dba się o komfort i można cieszyć się zimą. W jakie akcesoria najlepiej się zaopatrzyć?

1. Czapka

Niezbędna, chroniąca głowę przed przeszywającym zimnem. Czapki występują w wielu formach i fasonach, co sprawia, że można wykreować bardzo ciekawe stylizacje. Niektóre mogą być bardziej sportowe, eleganckie, a jeszcze inne mogą mieć ozdoby przypominające uszy kota lub misia. Na chłodne dni najlepiej wybrać czapki wełniane. Alternatywą dla osób nie przepadających za czapkami mogą być nauszniki chroniące uszy przed wiatrem i zimnem.

2. Szalik

Chroni przed chłodem najlepiej ze wszystkich dostępnych rozwiązań. Nawet wysoki kołnierz nie ochroni przed wiatrem. Popularne są grube, długie szale, które szczelnie otulają szyję. Innym rozwiązaniem są wełniane kominy, które pełnią nie tylko funkcję grzewczą, ale także ozdobną.

3. Rękawiczki

W eleganckich stylizacjach najpopularniejsze są skórzane rękawiczki, ale najcieplejsze będą te wełniane. Wybierając rękawiczki warto zwrócić uwagę na skład. Od materiału zależy, czy rękawiczki będą odpowiednio spełniać swoje funkcje.

4. Torba worek

Popularny letni gadżet znajdzie również swoje zastosowanie zimą! Ważne, aby był on nieprzemakalny. Torba worek jest wygodną alternatywą dla torebki lub plecaka. Worki są bardzo pojemne i dostępne są w różnorodnych wzorach i kolorystyce.

5. Nerka damska

Jeżeli idziemy na spacer i potrzebujemy tylko czegoś do schowania kluczy, telefonu bądź portfela, to idealnym rozwiązaniem będzie nerka damska. Jej zaletą jest pojemność i wygoda noszenia. W dodatku dostępne są różnorodne modele: mogą być bardziej sportowe lub eleganckie.

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany