House zaliczamy do muzyki elektronicznej. To stosunkowo młody styl, ale dynamicznie się rozwijający. Produkują do liczni DJ-e, mając do dyspozycji coraz lepszy sprzęt oraz własną kreatywność. Nastała moda na house, jego odmiany i połączenia z innymi stylami – nie tylko w klimacie electro.

Początki gatunku

Współczesna muzyka elektroniczna niewiele ma wspólnego z tą, która zapoczątkowała nurt. Warto posłuchać choćby kilku odmian, m.in. na Beats Music czy Spotify, ale też poznać klasyków, którzy ukształtowali muzykę elektroniczną, ale także tych, których uważa się na ojców stylu house.

Za pierwszy gatunek stricte klubowy uznaje się właśnie house, a jego początki datuje się na lata 80. Wtedy jednak nie był zbyt popularny, co więcej, musiał na to dość długo czekać. Teraz jednak świeci triumfy… Warto poznać poszczególne rodzaje tego gatunku – oto nasze zestawienie.

Rodzaje muzyki house

1. Deep house

Deep House to jeden z najczęściej słuchanych na Beats Music gatunków muzyki klubowej. Jest to wolniejsza odmiana muzyki house, tempo wynosi około 120-125 BPM. Charakteryzują go m.in. prosta linia melodyczna, pojedyncze sample, perkusja, niski bas, głębia i nastrojowość. Zwykle są to długie, niemal progresywne utwory, często pozbawione wokalu. Stąd zaś już tylko krok do jeszcze spokojniejszego ambientu…

2. Acid House

Acid house przyczynił się do spopularyzowania elektroniki, a nawet zapoczątkował na nią modę. DJ Pierre i Marshall Jefferson zarejestrowali acidową mieszankę, którą oparli z kolei na pulsującym rytmie muzyki klubowej. W ten zaś sposób stworzyli tzw. acid house. Szybko zaczęły się też rozwijać poszczególne style muzyki klubowej, których można posłuchać m.in. na Beats Music lub innych kanałach strumieniujących muzykę.

Tak naprawdę obaj panowie nie zamierzali tworzyć historii nowego gatunku muzycznego, lecz byli po prostu ciekawi, do czego służą pokrętła w automacie basowym. Uzyskali miks housowych brzmień z odpowiednio filtrowanym basem, także oryginalny efekt transowy.

3. Tech house

Tech house to odmiana jednostajnego brzmienia, połączenie techno ze stylem house. Słychać tu prosty bas, pompujący subbas, a także elementy progresywne. Ponadto tech house czerpie m.in. z progressive house czy acid house. Warto posłuchać m.in. Daniela Ibbotsona czy Herberta.

4. Latin house

Jest także gorąca odmiana house – na imprezę w klubie nad morzem idealny! Zyskuje coraz większą popularność w kurortach. Jest to jeden z gatunków muzyki house, ale dodatkowo zawiera brzmienie muzyki latynoskiej. Taneczny rytm naprawdę niesie – najlepszy wybór na imprezę!

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany