Czy jest jeszcze ktoś, kto nie słyszał o magicznej szczotce Tangle Teezer? Akcesorium to najpierw szturmem podbiło brytyjski rynek, a następnie rozprzestrzeniło się po całym świecie. Niestety wraz z nim, na rynku pojawiły się też podróbki – jak rozpoznać, że nie masz do czynienia z oryginalnym produktem?

Dokładnie sprawdź logo Tangle Teezer

Kluczową kwestię podczas sprawdzania autentyczności produktu zawsze stanowi logo, które jest dość trudne do podrobienia. Nie inaczej sprawa wygląda w przypadku marki Tangle Teezer. Producent umieścił logo w kilku miejscach:

– na grzbiecie szczotki,

– w jej środku,

– w górnej części opakowania,

– z tyłu opakowania.

O ile tańsze odpowiedniki szczotek Tangle Teezer zazwyczaj posiadają logo na opakowaniu, o tyle ich producenci bardzo często zapominają o umieszczeniu go na szczotce. Stuprocentową pewność posiadania oryginału możesz jednak zyskać tylko, otwierając szczotkę i sprawdzając logo znajdujące się w środku – dysponują nim tylko „prawdziwe” modele.

Warto również zwrócić uwagę na czcionkę i jej kolor. Podrabiane opakowania posiadają logo o wyraźnie pogrubionych krawędziach w odniesieniu do oryginału. Na opakowaniu „prawdziwego Tangle Teezer” wszystkie napisy są też utrzymane w białym kolorze – producenci tańszych odpowiedników nie są tak konsekwentni i wykorzystują jednocześnie białą i czarną czcionkę.

Liczy się kształt szczotki

Sukces skuteczności szczotki Tangle Teezer tkwi w jej opływowym, specjalnie wyprofilowanym kształcie, który nie tylko dobrze leży w dłoni, lecz również doskonale dopasowuje się do skalpu – dzięki temu czesanie staje się prawdziwą przyjemnością. O innych zaletach właśnie takiej formy szczotki Tangle Teezer możesz przeczytać tutaj: Dlaczego Polki uwielbiają Tangle Teezer?

Forma podrabianej szczotki nieco odbiega od oryginału. Główną różnicą jest ostro zakończona krawędź, której zdecydowanie brak płynności. Z pewnością obniża to komfort korzystania z niej – zaostrzony brzeg może ranić skórę głowy.

Opakowanie powie Ci prawdę

O tym, czy masz do czynienia z oryginałem czy też z podróbką, dowiesz się już po obejrzeniu samego opakowania. „Prawdziwy Tangle Teezer” posiada z tyłu ulotkę, na której znajdują się informacje o nim w kilku językach i kod kreskowy. Podrobione szczotki najczęściej umieszcza się w przezroczystych kartonikach bez żadnych ulotek. Warto też zerknąć na sam kod kreskowy – produkowany w Wielkiej Brytanii oryginał powinien posiadać numer zaczynający się od „50”.

Na każdym opakowaniu szczotki znajduje się również zdjęcie założyciela marki Tangle Teezer. Zdjęcie umieszczane na podrabianych akcesoriach cechuje się jednak niską jakością i jest zdecydowanie ciemniejsze od oryginału – niemalże nie widać na nim konturów twarzy.

Istotny jest także sam sposób złożenia opakowania, a zwłaszcza jego spodu. Oryginalne kartoniki posiadają dno złożone w kopertę, której wszystkie krawędzie włożone są do środka i tworzą czystą, równą linię. W podrobionych produktach jedna z krawędzi jest wyciągnięta na zewnątrz i przyklejona – jest to zdecydowanie mniej estetyczne rozwiązanie, które może świadczyć o mniejszej staranności wykonania produktu.

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany