Jeżeli widzisz już pierwsze oznaki starzenia i nie możesz ich zaakceptować, warto zastanowić się nad sposobami opóźnienia tego procesu. Laserowe fotoodmładzanie Ci w tym pomoże!

Proces starzenia skóry

Skóra twarzy jest obszarem, który starzeje się najszybciej. Niestety, jest to taki proces, którego nie unikniemy, możemy jednak próbować go opóźnić. O tym, jak szybko starzeje się ludzka skóra decyduje wiele czynników. Zaliczamy do nich m.in.: działanie słońca, nieprawidłową dietę, stres, stosowanie preparatów podrażniających skórę. Cały proces starzenia możemy podzielić na kilka etapów:

  • etap I – pojawienie się suchości skóry oraz utrata dotychczasowej elastyczności – następuje odwodnienie, silniej zaznaczają się zmarszczki mimiczne,
  • etap II – pojawienie się niewielkich zmarszczek wokół kącików oczu i ust,
  • etap III – nastąpienie zmian w obrębie naskórka – staje się cieńszy i szorstki,
  • etap IV – melanina jest wydzielana w sposób niejednolity, czego wynikiem są liczne brązowe plamy,
  • etap V – pojawia się kruchość naczyń włosowatych związana ze zmianami krążenia we włośniczkach,
  • etap VI – pogarsza się aktywność włókien kolagenowych i elastynowych, a ich struktura się zmniejsza.

Fotoodmładzanie – co to za zabieg?

Fotoodmładzanie to bardzo skuteczna metoda pobudzania skóry do regeneracji przy pomocy światła. Dzięki niemu twarz odzyska swój blask, a Ty będziesz znowu wyglądać młodo i promiennie. W wyniku działania zabiegów z użyciem lasera Twoja skóra stanie się wyraźnie zdrowsza, gładsza i młodsza. Zostaną pobudzone procesy produkcji włókien kolagenowych, a co za tym idzie, zobaczysz, że skóra jest sprężysta już po kilku tygodniach od wykonania zabiegu. W wyniku terapii fotoodmładzania wyrównany zostanie także koloryt skóry, występujące na jej powierzchni przebarwienia znikną, a cera stanie się świetlista. Dzięki wiązkom światła laserowego, docierającego pod powierzchnię skóry, możliwe jest jej stymulowanie oraz usuwanie niedoskonałości.

Kiedy najlepiej wykonywać fotoodmładzanie?

Eksperci medycyny estetycznej z Kliniki Miracki w Warszawie szczególnie polecają zabieg fotoodmładzania osobom po 35. roku życia, u których widoczne są już pierwsze oznaki starzenia skóry. Jeśli więc jesteś dojrzałą kobietą lub dojrzałym mężczyzną i przeszkadzają Ci zmarszczki mimiczne, przebarwienia, nierównomierny koloryt i struktura skóry, nie wahaj się i wypróbuj tę metodę.

Efekty i przeciwwskazania

Po wykonaniu fotoodmładzania skóra Pacjenta staje się piękniejsza i bardziej sprężysta. Pierwsze efekty zabiegu można zauważyć już po kilku dniach, jednak najlepiej widoczne będą po upływie około dwóch miesięcy. Należy pamiętać, że skóra potrzebuje trochę czasu na regenerację. Ważne jest więc, aby po wykonanym zabiegu zadbać o nią właściwie. Trzeba zaznaczyć, że nie każdy może poddać się fotoodmładzaniu. Zdecydowania nie można go wykonywać w przypadku kobiet będących w ciąży i w czasie karmienia piersią, a także kiedy Pacjent w ciągu ostatnich tygodni opalał się w solarium, ma skłonność do powstawania blizn przerostowych oraz cierpi z powodu infekcji bakteryjnych.

Jedna odpowiedź

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany