Przymierzając się do zakupu samochodu używanego warto znać sposoby, które ułatwią nam ten często niewygodny i wieloetapowy proces. Jak wiadomo rynek aut używanych jest pełen ofert, jednak rozróżnienie tych wartościowych od takich, w których sprzedawca chce nas oszukać może stanowić pewne wyzwanie. Całe szczęście z pomocą przychodzą nam sposoby od dawna znane na świecie a od kilku lat rozpowszechnione w Polsce i ułatwiające życie rodakom. Chodzi mianowicie o numer VIN sprawdzenie go nie powinno stanowić dużego problemu, ponieważ coraz częściej sprzedawcy zamieszczają go już w ofercie sprzedaży.

Zanim podejmiesz decyzję o zakupie używanego samochodu, sprawdź jego numer VIN.

To niezwykle praktyczna rada dla każdego z nas, która zaoszczędzić nam może wiele czasu a proces zakupów uprościć o kilka niewygondych etapów. Numer VIN to przepustka do wiedzy na temat używanego samochodu a sprawdzenie go jest teraz tak proste, że nie musisz nawet wychodzić z domu.

Gdzie znaleźć numer VIN?

Pierwsze miejsce to dowód rejestracyjny samochodu, szukaj w polu oznaczonym literą E. Numer musi się zgadzać co do jednego znaku z numerem VIN, wybitym na tabliczce, którą znajdziesz wewnątrz auta.

VIN Sprawdzenie

VIN, inaczej numer nadwozia z ang. Vehicle Identyfication Number. Każdy pojazd posiada taki numer, po którym można go zidentyfikować, my z kolei znając ten numer możemy uzyskać wiele cennych informacji o prawdziwej historii pojazdu. Wszystko dzięki serwisowi Autoraport.pl który daje dostęp do najistotniejszych danych jak wypadki, kolizje, przebiegi, ilość właścicieli oraz wielu innych. Znając takie informacje możesz porównać je z treścią ogłoszenia i z tym co mówi sprzedawca. W ten sposób zyskasz jasność i uchronisz się przed niekorzystnym zakupem.

Lista oszustw, które możesz zdemaskować dzięki Autoraportowi

  1. WYDARZENIA Ukryte lub sfałszowane. Wiele samochodów wystawionych na sprzedaż, czy to w ogłoszeniach internetowych, komisach, czy salonach nosi nazwę BEZWYPADKOWY, prawda bywa często zupełnie inna. Wiele z tych wystawionych na sprzedaż pojazdów brało udział w wypadkach, często bardzo poważnych. Sprzedawcy dokonują wielu starań, by przygotować takie auta na sprzedaż. Ich wygląd zewnętrzny pozostaje bez zarzutu, jednak to tylko pozory, w środku kryje się często poważnie naruszona konstrukcja, która nie będzie stanowić już bezpiecznej ochrony podczas jazdy.
  2. KRADZIEŻ NA CAŁYM ŚWIECIE Nie chcemy kupić auta kradzionego, bo kto chce mieć kontakt z Policją? Serwis Autoraport ma dostęp do baz danych Policji USA oraz wielu innych w Ameryce Północnej jak i w Europie. UWAŻAJ: Jeśli nieświadomie zakupisz pojazd, który był kradziony, policja ma prawo go zabrać bez odszkodowania i bez znaczenia jest fakt w jakim kraju dokonano kradzieży. W świetle prawa obecny właściciel ponosi odpowiedzialność. Jeśli auto nie widniało wcześniej jako kradzione w bazach Polskiej Policji, nie uchroni Cię to przed konsekwencjami. Policja może w świetle prawa Ci auto zabrać.
  3. Możesz odkryć zmiany w fabrycznym wyposażeniu dzięki ORYGINALNYM DANYM TECHNICZNYM. To dosłownie lista oryginalnego wyposażenia auta, porównując ją ze stanem faktycznym, możesz odkryć że np. kolumna kierownicy nie jest po właściwej stronie, silnik albo skrzynia biegów nie są oryginalne itp. Widząc jakie części były wymieniane, zyskujesz jasny obraz tego, co kupujesz, łatwiej wtedy przeprowadzać negocjacje cenowe.
  4. Możesz zobaczyć ZDJĘCIA POWYPADKOWE. Wiedzieć jak to naprawdę wyglądało to ogromny atut. Auto, które już raz uległo wypadkowi podczas następnego nie będzie nas już chronić, gdyż jego konstrukcja została naruszona. Raz rozbity samochód, podczas następnej nawet niewielkiej kolizji, może zgnieść się jak harmonijka.

VIN sprawdzenie. Jak to działa?

Wpisując numer VIN na Autoraport.pl w kilka minut zyskujesz dostęp do prawdziwej historii pojazdu, zawierającej takie wydarzenia jak; wypadki, kolizje, ilość właścicieli, akcje serwisowe oraz wiele innych. Masz wgląd w fabryczne wyposażenie danego modelu jak np; typ i rodzaj silnika, rodzaj klimatyzacji, sprzęt audio, kolor szyb, oraz wiele innych. Zyskujesz jasnośc, czy auto nie było kradzione a jeśli miało wypadek, albo kolizję możesz zobaczyć zdjęcia powypadkowe.

Sprawdzone i niezależne źródła

Informacje jakie oferuje Autoraport pochodzą jedynie z niezależnych i sprawdzonych źródeł jak ubezpieczyciele, wydziały komunikacji, aukcje samochodowe, Policja, urzędy stanowe, Autoryzowane Stacje Obsługi (ASO) również aukcje pojazdów po szkodzie całkowitej.

Znając VIN konkretnego samochodu zyskujesz dostęp do wiedzy o jego przeszłości. Sprawdzenie VIN nic nie kosztuje a daje przepustkę do wielu informacji, które możesz uzyskać na Autoraport.pl. Ich koszt jest niewielki w porównaniu do tego ile zaoszczędzisz unikając zakupu grata.

Nie ryzykuj zakupu auta używanego bez wcześniejszego sprawdzenia jego przeszłości. Szczególnie teraz, kiedy sprzedawcy udostępniają VIN sprawdzenie go stało się o wiele łatwiejsze. Dzięki rzetelnej wiedzy o prawdziwej historii pojazdu zyskujemy pewność siebie podczas zakupów i możemy łatwo uniknąć oszustwa. Pamiętaj, że w trakcie poszukiwania pojazdu, sprawdzenie VIN w Autoraport to podstawa. Nie daj się oszukać nieuczciwym sprzedawcom!

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany