Witamina D3 to jedna z najważniejszych witamin w organizmie, której niestety większość z nas ma za mało. Brak możliwości magazynowania tej witaminy w organizmie i nietypowe źródło pozyskiwania (dieta ma drugorzędne znaczenie) sprzyjają niedoborom witaminy D3. A przecież związek ten wykazuje szereg właściwości prozdrowotnych. Witamina D3 zapewnia prawidłowy rozwój i funkcjonowanie wielu układów, a także stanowi cenny element profilaktyki licznych chorób cywilizacyjnych. Dziś większość z nas może doświadczać negatywnych skutków zbyt niskiego poziomu witaminy D – nawet o tym nie wiedząc. Większość z nas nie skojarzy bowiem chronicznych bólów głowy, nadciśnienia czy nadwagi z niedoborem witaminy D3. Najwyższa pora dowiedzieć się, jaka jest rola witaminy D3 w organizmie i dlaczego warto połączyć suplementację witaminy D3 z suplementacją witaminy K2.

Witamina D3 – tak ważna dla zdrowia, tak często niedoborowa

Wedle statystyk nawet 90% Polaków może cierpieć – najczęściej nieświadomie – na niedobór witaminy D3. Ma to mniej lub bardziej poważne konsekwencje zdrowotne. Witamina D jest bowiem związkiem bardzo aktywnym biologicznie, o działaniu analogicznym do hormonów. Wpływa na funkcjonowanie układu nerwowego, zapewnia doskonałe samopoczucie psychiczne, minimalizuje ryzyko rozwoju stanów depresyjnych, chroni przed rozwojem chorób neurodegeneracyjnych. Witamina D jest także niezbędna dla prawidłowego funkcjonowania układu sercowo – naczyniowego:

– chroni przed miażdżycą i jej powikłaniami

– normalizuje ciśnienie krwi

– pomaga utrzymać prawidłową masę ciała, co ma kluczowe znaczenie dla zdrowia serca

Witamina D3 wspomaga ponadto odporność, dba o właściwą wydolność mięśni, zapewnia prawidłowy przebieg ciąży, utrzymuje prawidłowy poziom glukozy we krwi stanowiąc cenną profilaktykę cukrzycy. Znany jest także pozytywny wpływ witaminy D3 na kości. I tu warto poruszyć kwestię suplementacji witaminy D3 – zwłaszcza w formie preparatu złożonego, zawierającego także witaminę K2.

Sekrety skutecznej suplementacji witaminą D3

W związku z faktem, iż niedobory witaminy D3 występują powszechnie, dobrze jest poznać źródła pozyskiwania witaminy D. Nasz organizm ma zdolność jej syntezy w skórze, pod wpływem promieni słonecznych. Jednak umiarkowana ekspozycja na słońce w okresie jesienno – zimowym prowadzi do niedoborów tego związku. A dieta ma umiarkowane znaczenie – jedynym godnym uwagi źródłem witaminy D są ryby, które nie zawsze są chętnie spożywane. Zalecana jest więc suplementacja witaminą D3 – zwłaszcza w okresie od września do marca.

Suplement zawierający witaminę D3 powinien dostarczać wysokiej dawki tej witaminy, ale jednocześnie powinien zapewniać jej wysoką biodostępność. Możliwe jest to dzięki dostarczeniu w suplemencie naturalnej witaminy D3, wolnej od jakichkolwiek syntetycznych dodatków. Dla skutecznego działania witaminy D3 w suplemencie diety ważne jest także jej połączenie z witaminą K2. Witamina ta wykazuje bowiem działanie komplementarne do witaminy D3, wspomagając jej działanie wzmacniające kości oraz chroniące układ krwionośny czy nerwowy.

Witamina D3 zwiększa przyswajalność wapnia z przewodu pokarmowego, ale to nie wystarczy, aby wzmocnić kości. Konieczna jest obecność witaminy K2, która kieruje wapń do kości, ograniczając jego odkładanie w układzie krążenia czy nerwowym. Korzyścią z takiego połączenia są zatem nie tylko mocne kości i zęby, ale także mocne serce i naczynia krwionośne. To także mniejsze ryzyko rozwoju chorób układu sercowo – naczyniowego czy nerwowego.

Skuteczne połączenie witaminy D3 i K2 w formule wolnej od syntetycznych dodatków znajdziesz w suplemencie diety polskiej marki Cheers. Witaminy te pozyskiwane są wyłącznie z naturalnych źródeł i dostępne w postaci szybko trawionej kapsułki. Dzięki takiej suplementacji dostarczysz doskonale przyswajalnych, a zatem skutecznie chroniących Twoje zdrowie witamin. Pamiętaj więc o jednoczesnej suplementacji witaminy D3 i K2, by zadbać o swoje zdrowie w sposób najbardziej efektywny.

Więcej dowiesz się na stronie https://cheers.com.pl/witamina-d3-k2

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany