Słyszałeś o korzyściach, jakie przynosi monitoring GPS pojazdom z flot firmowych, ale czy wiesz też, że to usługa przeznaczona także dla klientów indywidualnych? Zastanawiasz się, czy nie zainwestować w taką instalację do swojego auta? Zobacz, kiedy i dla kogo jest to dobre rozwiązanie.

Nowoczesne systemy monitorowania pojazdów, które są oparte o technologię GPS z roku na rok zyskują na popularności. Dlaczego? Przede wszystkim – ponieważ ich montaż jest stosunkowo łatwy, a korzyści z tej formy zabezpieczenia wykraczają daleko poza ochronę przed kradzieżą.

Jak działa monitoring GPS?

System monitoringu GPS opiera się o technologię komunikacji satelitarnej. W pojeździe umieszczany jest nadajnik GPS, który łączy się z systemem obsługi i przekazuje w czasie rzeczywistym informacje o aktualnej pozycji pojazdu. Oznacza to, że gdy auto zostanie np. skradzione z parkingu przed sklepem, a właściciel szybko zorientuje się, może przekazać policji aktualne namiary na pozycję pojazdu i zwiększyć szansę na jego odzyskanie. Ale to nie koniec możliwości. Nowoczesne systemy monitoringu GPS, np. ten oferowany przez Konsalnet, oferują znacznie więcej funkcji. Opcje, na które można się zdecydować, to między innymi:

  • Radiowa Lokalizacja Obiektu Mobilnego – przydatna wówczas, gdy dojdzie już do kradzieży pojazdu; sygnał radiowy jest nadawany przez auto nawet wówczas, gdy zostanie ono umieszczone w metalowym kontenerze czy na podziemnym parkingu, a także wtedy, gdy odcięte zostanie zasilanie. Większość pojazdów wyposażonych w RLOM jest lokalizowanych w ciągu 24 h od zgłoszenia.
  • ochrona przed odholowaniem – system wykryje, gdy zostanie podjęta próba odholowania auta i powiadomi o niej Centrum Monitorowania, a także właściciela,
  • integracja z alarmem pojazdu – tak, aby włączenie się go również alarmowało agencję ochrony nadzorującą ochronę pojazdu i właściciela,
  • zakładanie zdalnej blokady – np. za pomocą specjalnej aplikacji na smartfona,
  • immobiliser do automatycznej weryfikacji obecności właściciela pojazdu – zapobiega uruchomieniu auta przez nieuprawnioną osobę trzecią.

Oczywiście są to opcje, na które można, ale nie trzeba się zdecydować. Niemniej jednak, każda z nich podnosi bezpieczeństwo Twojego auta.

Dla kogo jest monitoring GPS?

Technicznie nie ma żadnych przeciwwskazań, aby zamontować system monitorowania w jakimkolwiek pojeździe – czy to osobowym, czy to ciężarowym czy specjalnym. Niemniej jednak, z perspektywy pragmatycznej, jego instalacja najbardziej opłaca się w samochodach ze średniej półki cenowej, a także tych klasy premium. One są w największym stopniu narażone na kradzież, a ich strata wiąże się z poniesieniem wysokich kosztów. Jeżeli zaś Twój samochód ma powyżej 10 lat, a jego wartość jest niska – inwestycja w system jego monitorowania zintegrowany z obsługą przez centrum monitoringu agencji ochrony może być zbyt wysoka w stosunku do wartości pojazdu. Aby jednak mieć pewność, że tak właśnie jest, skontaktuj się ze specjalistami i omów dostępne dla Ciebie opcje.

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany