Niektórzy nie wyobrażają sobie delektowania się muzyką bez słuchawek. Tylko wtedy można wyłapać wszystkie dźwięki, zatopić się w ich rytmie, poczuć ich klimat. Jak słuchamy utworów na odtwarzaczu, to zawsze są jakieś “przeszkadzajki” – a to odgłosy z ulicy, a to sąsiad robi remont, a to coś innego, co nie pozwala nam cieszyć się ulubioną płytą. Dlatego też warto zawsze mieć słuchawki pod ręką, nieważne, czy będziemy słuchali muzyki w domu, czy na mieście, a może i w innych miejscach. No właśnie – są różne sytuacje, gdy chcemy włączyć nutę, przy której pracujemy, bawimy się czy gramy. Jak więc je dobrać do konkretnej sytuacji?

W zaciszu domowym

Zacznijmy od miejsca, gdzie każdy słucha muzyki, czyli w domu. Tutaj najlepiej sprawdzają się słuchawki wokółuszne, bo doskonale wytłumią hałas. Jeśli chcemy wybrać najlepsze, najbardziej dopasowane do naszych potrzeb, koniecznie zwracajmy uwagę na długość kabla, bo im dłuższy, tym większy komfort. Przykładowo, nawet jak odtwarzacz, do którego je podłączymy, znajduje się daleko, nie będzie stanowić problemu, by wygodnie położyć się na łóżku.

sluchawki-dopasowane-do-roznych-sytuacji

To właśnie najważniejsze, gdy poszukujemy słuchawek, których będziemy używać w domu – mają zapewniać komfort i brak ograniczeń. Warto również zwracać uwagę na takie parametry, jak zakres przenoszenia oraz impedancję i dynamikę głośników, bo wszystko to zapewni wysoką jakość dźwięku.

W ferworze gry

Są takie momenty, gdy naszą uwagę całkowicie pochłania jakieś zajęcie, rozrywka, przez która zapominamy o całym świecie. W takim stanie możemy się znaleźć, gdy gramy w gry komputerowe, a tym bardziej to możliwe, jak mamy odpowiednie słuchawki, żeby wejść w ten świat, całkowicie się w nim zatracić. Tutaj zdecydowanie królują modele wokółuszne, gdyż powodują, że gracz izoluje się od przeszkadzających dźwięków: szumów i hałasów otoczenia. Ponadto, są bardzo komfortowe, bo nie powodują uciskania uszu nawet po wielogodzinnym korzystaniu. W przypadku tych produktów nie jest tak istotna jakość dźwięku, lecz wygoda. Warto więc zwracać uwagę, czy pałąk jest pokryty miękkim materiałem i czy słuchawki można dopasować do kształtu głowy.

sluchawki-dopasowane-do-roznych-sytuacji

A co dla aktywnych?

Osoby, które uprawiając sport, lubią słuchać muzyki, powinni pomyśleć o słuchawkach Bluetooth. Właściwie wszystkie tego typu się nadają. Są wręcz stworzone do biegania, ale w zależności od tego, jaką dyscyplinę trenujemy, sprawdzą się też słuchawki douszne oraz wokółuszne. Niemniej, te pierwsze zapewniają większą swobodę, warto więc się zastanowić jakie słuchawki douszne?

Jakiej firmy wybrać, bo oferta jest tak bogata, że ciężko czasami się zdecydować. Przede wszystkim warte uwagi są te wykonane z solidnej konstrukcji. Muszą być stabilne, trzymać się w uszach, a ponadto być odporne na różne wibracje, a takie przecież powstają podczas wysiłku fizycznego.

Zwracajmy na to uwagę, a na pewno dokonamy dobrego, w pełni satysfakcjonującego wyboru. Najważniejsze to dopasować je w zależności od tego, jak i gdzie będziemy ich używać, bo wtedy uda nam się je dobrać wręcz idealnie.

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany