Każdy mężczyzna pragnie być odbierany jako silny i zdrowy. Tymczasem w jednym niczym nie różni się od płci pięknej – także zapada na różnego rodzaju dolegliwości, które wymagają podjęcia leczenia w celu ratowania zdrowia i/lub życia. Jednym zaś z najbardziej krępujących schorzeń jest NTM, czyli nietrzymanie moczu. Od razu należy nadmienić, iż NTM nie jest chorobą samą w sobie, ale objawem. W związku z tym zawsze wymaga diagnostyki i wdrożenia odpowiedniej terapii choroby podstawowej. Jak walczyć z nietrzymaniem moczu, by wygrać?

NTM – garść przydatnych informacji

NTM, czyli nietrzymanie moczu, wiąże się z mimowolnym, tj. niezamierzonym przez chorego, oddawaniem moczu. Mikcja taka prowadzi wówczas jedynie do częściowego bądź całkowitego opróżnienia pęcherza, w zależności od stopnia nasilenia problemu i jego przyczyny. Owych przyczyn zaś może być wiele. Dotyczą one zarówno zaburzeń w obrębie układu moczowego, jak i np. układu nerwowego.

Nietrzymanie moczu może zatem współwystępować i być jednym z objawów m.in. chorób gruczołu krokowego u mężczyzn, chorób ginekologicznych u kobiet, zapalenia pęcherza, chorób neurologicznych, jak stwardnienie rozsiane, itp. Ryzyko wystąpienia NTM wzrasta wraz z wiekiem i wówczas ma związek z zaburzeniami hormonalnymi. Ponadto nietrzymaniu moczu sprzyja spożywanie alkoholu i napojów kofeinowych. Bardziej narażone są także osoby z nadwagą i otyłością.

Jako że NTM jest objawem, a zatem świadczy o tym, że występują jakieś nieprawidłowości w funkcjonowaniu organizmu, z dolegliwością tą należy zgłosić się do lekarza. Specjalista przeprowadzi wywiad, zleci badania i na ich podstawie dokona diagnozy (istnieją różne typy nietrzymania moczu, m.in. z przepełnienia, z naglącym parciem i wysiłkowe) oraz ustali najskuteczniejszą w danym przypadku metodę leczenia. Równolegle z leczeniem warto zmienić styl życia na zdrowszy i sięgnąć po produkty na nietrzymanie moczu, takie jak np. wkładki dla mężczyzn.

Wkładki dla mężczyzn – to nie to samo co kobiece podpaski!

Wydawać by się mogło, że kobiety mają łatwiej. Istnieje wiele produktów na rynku, takich jak podpaski, wkładki, bielizna chłonna, które wspierają płeć żeńską w walce z NTM. Poza tym nietrzymanie moczu u kobiet nie jest tematem aż tak „zakazanym” jak w przypadku mężczyzn. Ryzyko NTM rośnie u kobiet po porodach, jak również w okresie menopauzy, co jest rzeczą powszechnie rozumianą. Ale temat ten w odniesieniu do mężczyzn też nie powinien stanowić tabu.

I na szczęście nie stanowi dla producentów produktów higienicznych, którzy wychodzą naprzeciw potrzebom oraz oczekiwaniom męskiej części społeczeństwa. Specjalistyczne wkładki dla mężczyzn są równie dyskretne, a do tego zaprojektowane zostały z myślą o męskiej anatomii, dlatego doskonale dopasowują się do kształtu ciała. Są wygodne i bezpieczne dla skóry, a ich aplikacja jest wyjątkowo prosta i szybka. Warto wybrać produkt właściwie dopasowany, a bezpłatne próbki można pozyskać pod tym adresem: https://www.tena.pl/mezczyzni/produkty/bezplatna-probka.

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany