Z kupowaniem prezentów bożonarodzeniowych dla bliskich często czekamy aż do grudnia. Zamiast zadbać o podarki wcześniej, biegamy po sklepach w najgorętszym okresie, przeciskamy się przez tłumy, łapiemy to, co zostało, a przy okazji przepłacamy. Jak tego uniknąć? Gdzie kupować prezenty, by mieć do wyboru więcej przedmiotów i w atrakcyjniejszych cenach?

Na prezenty świąteczne poluj w internecie

XXI daje nam wiele nowych możliwości w kwestii kompletowania prezentów dla bliskich. Po pierwsze jesteśmy w stanie sprawdzać, czy i gdzie interesujące nas produkty są dostępne – wówczas nie pojedziemy do sklepu w ciemno – po drugie możemy je wygodnie zamówić, nawet nie wychodząc z domu.

Ponieważ sklepy internetowe są zwolnione z różnorodnych opłat, na przykład za wynajem fizycznego miejsca w modnej galerii handlowej, rachunki za prąd czy wynajmowanie pracowników stojących za kasą, mogą oferować nam te same produkty, które znajdują się w sklepach stacjonarnych, jednak w niższych cenach. Robienie w nich zakupów to sprytny i sprawdzony sposób na zaoszczędzenie. Dodatkowo mamy możliwość przesłania bliskiej osobie linka lub zdjęcia danego produktu z pytaniem, czy jej się podoba. Na wszelki wypadek na kilka miesięcy przed świętami, żeby nie miała podejrzeć, że właśnie to dostanie.

gdziekupowacprezentypodchoinke2

Zakupy stacjonarne? Tak, ale na promocjach

W okresie przedświątecznym wiele sklepów ogłasza promocje. Niestety nie ze wszystkich warto korzystać. Czasem zdarza się, że sprzedawcy kilka miesięcy wcześniej nieznacznie podnoszą ceny produktów, które później chcą przecenić, w związku z czym cena końcowa jest albo taka sama jak ta sprzed „promocji”, albo wręcz wyższa. Zamiast podskakiwać z radości po trafieniu na promocję, warto postawić sobie dwa pytania: 1) Ile dana rzecz kosztuje u konkurencji?, 2) Czy na pewno jest to coś, czego potrzebuje moja bliska osoba? Kupowanie rzeczy, których w rzeczywistości nie potrzebujemy i nie będziemy używać, to żadna okazja, nawet jeśli zapłacimy za nie grosze.

Jesteś w klubie? Jeśli nie, przystąp

Zanim wybierzemy się na przedświąteczną wyprawę po sklepach, przejrzyjmy przechowywane w portfelu karty klubowe oraz otrzymywane na maila newslettery. Może okaże się, że jesteśmy członkiem klubu, o czym zapomnieliśmy, bo rzadko korzystamy z tego sklepu. Ponieważ jednak fanką jego asortymentu jest obdarowywana przez nas osoba, skorzystamy ze zgromadzonych punktów i przywilejów członkowskich, by zakupić wybrane przedmioty taniej.

gdziekupowacprezentypodchoinke3

Wszędzie dobrze, ale w outlecie najlepiej

Outlet to wprost genialne miejsce do rozpoczęcia poszukiwań idealnego podatku dla bliskich. Znajdują się w nim sprzęty w pełni dobre, nowe i działające, ale np. pochodzące z końcówki serii, starszej kolekcji czy znajdujące się w uszkodzonym kartonie. Outlet możemy odwiedzić stacjonarnie, ale wygodniejszą opcją okaże się outlet online, np. elektroniczny. Tu wyposażymy się w gadżety dla męskich członków rodziny: golarki, trymery, smartwatche, młodzieży: mp3, mp4, akcesoria do smartfonów, kobiet: depilatory, lokówki, blendery sportowe, seniorów: elektronika służąca do pomiaru i poprawy stanu zdrowia, wygodne czytniki e-book. Krótko mówiąc: całej rodziny!

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany