Zastanawiasz się, czy już przyszedł czas na wymianę sprzętów elektronicznych? Smartfon, tablet, laptop – te urządzenia mogą się szybko dezaktualizować, ale jak zdecydować o tym, że naprawdę trzeba kupić nowy model? Sprawdź!

Coraz mniej funkcjonalny

Jeśli na Twoim smartfonie działa coraz mniej aplikacji, a robione nim zdjęcia są w porównaniu do zdjęć znajomych tak kiepskie, że już nie robisz ich wcale, rzeczywiście możesz mieć powód do wymiany modelu. Starsze modele – szczególnie chodzi tu też o system (np. Windows Phone do tej pory nie rozwinął się zbytnio w kwestii aplikacji i nie nadąża za potrzebami użytkownika) – mogą być wolne i pozbawione wszelkich najnowszych funkcji, które sprawiają, że smartfony stanowią nie tylko najważniejszy gadżet w życiu, ale i najważniejsze urządzenie komunikacyjne oraz źródło informacji i rozrywki.

czypotrzebujeszjuznowegosmartfonalubkomputera1

Bateria już nie ta

Innym problemem może być zbyt szybko rozładowująca się bateria. Jeśli nie da się jej wymienić w smartfonie czy tablecie (w laptopie zazwyczaj będzie taka szansa), to urządzenia robią się mało funkcjonalne – szczególnie, że ich największym atutem jest mobilność. Jeśli nie chcesz wszędzie nosić ze sobą powerbanka, raczej musisz zdecydować się na lepszy model. Warto nauczyć się odpowiednio ładować urządzenia elektryczne – ich bateria będzie wtedy bardziej wydajna i służyła dłużej.

Zanim kupisz sprawdź, co możesz zrobić!

Twój smartfon jest wolny? Tablet się zawiesza? A laptop odmawia posłuszeństwa przy 3 otwartych programach? To jeszcze nie koniec – w takich sytuacjach możesz spróbować przywrócić swoim sprzętom funkcjonalność. Sprawdź, czy tablet i smartfon nie są przeciążone, usuwając z ich pamięci niepotrzebne rzeczy. Pomaga również regularne czyszczenie plików cache. Możesz też skorzystać z opcji dodatkowej pamięci, wyposażając je w karty SD. W laptopie możesz wymienić pamięć RAM – często za nie więcej niż 200-300 zł da się w ten sposób bardzo przyspieszyć komputer i upłynnić jego działanie. Sprawdź też, czy nie musisz sformatować urządzenia – tutaj dowiesz się, jak to zrobić z tabletem.

czypotrzebujeszjuznowegosmartfonalubkomputera3

Nowe smartfony i tablety – coraz większe możliwości

Wymiana sprzętów co roku nie jest zbyt sensowna – i ze względów finansowych i ekologicznych, jednak technologia w ostatnich latach rozwinęła się w takim stopniu, że wymieniając kilkuletni tablet, smartfon czy laptop na nowszy model, nawet nienajlepszy, zobaczysz ogromną różnicę. W zależności od tego, jakie są Twoje potrzeby i oczekiwania, możesz albo spróbować odnowić swoje stare urządzenie albo wymienić je i cieszyć się nowym sprzętem przez najbliższych klika lat. Niektórych laptopów, smartfonów czy tabletów nie warto już reperować ani w nie inwestować i lepiej dołożyć kilkaset złotych, żeby mieć nowy model.

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany