Kręcenie filmów z drona to świetna zabawa, której można z powodzeniem oddawać się w rodzinnym gronie. Jeśli zastanawiasz się nad zakupem drona dla dziecka, pamiętaj, by nie tylko wybrać odpowiedni dla niego model, ale przede wszystkim nauczyć je prawidłowo korzystać z tego urządzenia. Jak najlepiej to zrobić?

Rodzinne kręcenie filmów dronem to doskonały sposób na zachęcenie dziecka do spędzania czasu na świeżym powietrzu. Co więcej, ta zdalnie sterowana latająca zabawka zapewnia wiele godzin niesamowitej rozrywki, jednocześnie rozwijając koordynację ruchową i zdolność myślenia przestrzennego twojej pociechy. By jednak można było się tym wszystkim cieszyć, dziecko musi nauczyć się bezpiecznie używać drona i poznać podstawowe zasady korzystania z tego urządzenia.

Jaki dron dla dziecka?

Zapoznanie dziecka z zasadami bezpiecznej zabawy z dronem to jedno. Niezwykle istotny jest także wybór odpowiedniego modelu urządzenia, które powinno być dostosowane do użytku przez najmłodszych. Dobry dron dla dziecka będzie miał solidną i bezpieczną konstrukcję, a przy tym stosunkowo niewielkie rozmiary i wagę. Ważne jest również, by dron, z którego będzie korzystać twoja pociecha, był prosty w obsłudze, a pilot służący do sterowania posiadał możliwie najmniej przycisków.

Gdzie uczyć się sterowania dronem?

Nauka sterowania dronem musi odbywać się w odpowiednim miejscu. Wybierz lokalizację, w której nie zabraknie wam otwartej przestrzeni i nie będziecie stanowić zagrożenia ani dla siebie, ani dla innych osób. Znajdź teren możliwie oddalony od drzew, latarni czy słupów energetycznych, o które dron mógłby zahaczyć.

Unikaj również obszarów zabudowanych, gdzie nie tylko ktoś może przez przypadek wejść w bezpośredni kontakt z dronem, ale także możecie naruszyć czyjąś prywatność. Pamiętaj też, że latanie dronem jest zabronione w okolicach lotnisk oraz na wysokości powyżej 150 metrów.

Pierwsza lekcja latania dronem

Bez względu na to, jak bardzo twoje dziecko będzie podekscytowane perspektywą kręcenia filmu z powietrza, pierwsza lekcja powinna rozpocząć się od przeczytania instrukcji obsługi drona. Wyjaśnij dziecku, z czego składa się to urządzenie i jak działa, zachęcając je przy tym do zadawania pytań, ponieważ nauka metodą prób i błędów nie jest w tym przypadku najlepszym pomysłem.

Przed uruchomieniem drona, wspólnie powtórzcie podstawowe zasady bezpiecznego latania. Pokaż dziecku, jak zachowywać bezpieczną odległość od urządzenia, które w razie utraty kontroli może nawet pokaleczyć operatora. Przypomnij mu również, że sterując dronem trzeba musi zawsze mieć go w zasięgu wzroku. A co najważniejsze, uzbrójcie się w cierpliwość – zarówno ty, jak i dziecko. Opanowanie sztuki latania może zająć trochę czasu, dlatego warto zadbać o to, by twoja pociecha zbyt szybko się nie zniechęciła.

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany