Twój obecny telefon potrafi się zawiesić i pracuje coraz gorzej? A może upadł i nie da się go naprawić? Niezależnie od przyczyny, na pewno szukasz nowego modelu. Odpowiemy na pytanie – na co zwrócić uwagę podczas wyboru urządzenia dla siebie.

Ekran

Ekrany w smartfonach są coraz większe, choć urządzenia nie urosły znacznie. Wszystko dlatego, że matryce zajmują większą powierzchnie przedniego panelu telefonu. Rozciągnięte od krawędzi do krawędzi, pozwalają zmieścić większą ilość informacji i wygodniej przeglądać treści.

Najpopularniejszym typem ekranów są matryce IPS. Charakteryzują się dobrym oddaniem barw i dużymi kątami widzenia. Ich jasność pozwala wygodnie przeglądać Internet w słoneczne dni. Jej bolączką jest czerń, która nigdy nie będzie perfekcyjnie odwzorowana.

Szukając najlepszego ekranu na rynku, zwróć uwagę na telefony z matrycą OLED. Tylko ona zapewnia perfekcyjną czerń. Wszystko dzięki technologii, która sprawia, że świecą jedynie piksele wyświetlające treść. Czarne elementy nie zużywają energii. Dzięki temu na wygaszonym ekranie wyświetlisz najważniejsze powiadomienia i godzinę, a bateria nie będzie obciążona.

Aparat

Od aparatów w telefonach oczekujemy coraz więcej. Robienie dobrych zdjęć to za mało. Muszą one posiadać szereg funkcji dodatkowych, które pomogą w zrobieniu najlepszego obrazka. Najlepsze modele smartfonów Xiaomi lub Samsunga posiadają kilka soczewek o różnej ogniskowej.

Główne oczko aparatu oferuje najlepszą jakość wykonywanych zdjęć. Matryca zamontowana za soczewką ma reprezentować najwyższy z możliwych poziomów detali. Korzysta się z niej najczęściej.

Obiektyw szerokokątny służy do innych zastosowań. Dzięki szerszemu polu widzenia, na zdjęciach zrobionych przy jego pomocy zmieści się więcej. W telefonach jest dostępny od niedawna, ale coraz chętniej wykorzystywany. Swoją popularność zawdzięcza kamerkom sportowym, gdzie został dopracowany do perfekcji.

Obiektywy pozwalające przybliżyć obraz to tzw. teleobiektywy. Pozwalają na bezstratny zoom. W zależności od modelu, przybliżenie jest dwukrotne lub trzykrotne. Jest to duża rewolucja. Do niedawna przybliżanie odbywało się cyfrowo, ale ta metoda psuła jakość zdjęcia. Obraz był rozciągany i pojawiały się na nim artefakty.

Bateria

Telefony przyzwyczaiły nas do codziennego ładowania baterii. Najczęściej podłączamy go nocą i odłączamy rano. Po całym dniu pracy bateria jest prawie pusta i sytuacja się powtarza. Producenci stale pracują nad ogniwami do swoich smartfonów. Skutkiem tego jest coraz lepsza praca na jednym ładowaniu.

Pojemność baterii ma znaczenie, ale ważniejsza jest optymalizacja urządzenia i ilość funkcji. Korzystając ze wszystkiego co oferuje telefon, szybko go rozładujemy. Kiedy nie potrzebujesz bardzo jasnego ekranu – przyciemnij go. Każdy telefon posiada opcje oszczędzania energii, która skutecznie wydłuży czas pracy baterii.

Podsumowanie

Zwracając uwagę na przedstawione parametry będziesz bliżej wyboru smartfona idealnego dla siebie. Współczesne urządzenia są bardzo zaawansowane i jest to tylko wierzchołek góry lodowej. Przed podjęciem ostatecznej decyzji, sprawdź specyfikacje telefonu.

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany