Napisanie życiorysu, który zainteresuje rekrutera nie jest sprawą prostą. Zamierzony efekt można osiągnąć na kilka sposobów – jedni stosują „tuning” graficzny swojego CV, inni pokładają nadzieję
w graficznym minimalizmie, chcąc wyeksponować najistotniejsze fakty dotyczące doświadczenie. Jak napisać skuteczny życiorys?

Zacznijmy od niezwykle istotnej kwestii – rekruter nie ma zbyt wiele czasu na dogłębne analizowanie aplikacji. Warto więc przygotować profesjonalne CV – w przeciwnym wypadku, po kilku sekundach wyląduje ono w koszu.

Zacznijmy od górnej partii dokumentu. Z racji swojego położenia jest ona praktycznie w każdym przypadku poddana uważnej analizie. Warto więc, pod swoimi danymi osobowymi (np. imię i nazwisko, telefon etc.) napisać kilka słów
o swojej osobie (tzw. profil zawodowy).

Aby wyglądać, w oczach rekrutera, na profesjonalistę warto również zamieścić w swoim życiorysie sekcję CELE ZAWODOWE. Około 5o wyrazów w tej sekcji powinno wystarczyć w zupełności.

pisanie CV

Objętość CV również ma kolosalne znaczenie. Pamiętaj aby umiejętnie opisywać doświadczenie zawodowe, które może przydać w konkretnej rekrutacji. Jeżeli aplikujesz na stanowisko managera, nie warto rozpisywać się
o wakacyjnej pracy w smażalni ryb, która miała miejsce 7 lat temu. CV nie musi mieścić się na jednej stronie, ale należy mieć na uwadze, żeby nie było też zbyt długie – nikt nie ma czasu na czytanie Twojej rozprawki 🙂

Nie można nie wspomnieć o personalizacji swojego CV. Nie wysyłaj tego samego życiorysu, gdy aplikujesz na stanowisko np handlowca i testera oprogramowania, ponieważ do każdego z nich potrzebne są inne umiejętności, które życiorys powinien eksponować.

Opisując swoje doświadczenie, umiejętności lub osiągnięcia pamiętaj, aby posługiwać się konkretami! Konkretne liczby, dane wyglądają bardziej profesjonalnie, a poza tym mogą przedstawić potencjalnemu pracodawcy realne korzyści, które mogą wynikać z zatrudnienia właśnie Ciebie!

A czy Ty korzystasz z jakichś „magicznych” sposobów przy pisaniu CV, dzięki którym jesteś zapraszany na rozmowy kwalifikacyjne? Podziel się swoimi doświadczeniami w komentarzu!

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany