Supermarkety online są coraz bardziej popularne. Polacy mają jednak duże wątpliwości co do robienia zakupów spożywczych. Dowiedz się, skąd mieć pewność, że kupujesz produkty dobrej jakości oraz że dotrą do ciebie nienaruszone.

Zakup online artykułów spożywczych – co można kupić?

Artykuły spożywcze mają określony termin przydatności. Obawy z ich zakupem przez sieć są więc uzasadnione. Skąd mamy mieć pewność, że produkty zostaną dostarczone przed upływem ich terminu?

Dlatego też na początku warto wyjaśnić, co w ogóle można kupić w sklepie online. Większość supermarketów internetowych nie oferuje w ogóle produktów z krótkim terminem przydatności do spożycia. W znanym bdsklep.pl nie znajdziesz np. serów, wędlin czy warzyw, ale dostaniesz za to wszystkie inne artykuły spożywcze z długim terminem przydatności w niezwykle atrakcyjnych cenach.

Trochę inna sytuacja dotyczy sklepów stacjonarnych, które przy okazji oferują dostawę do domu. Wówczas można zakupić też artykuły spożywcze z krótkim terminem przydatności, jednak to wciąż nie jest gwarancją świeżości. Prawda jest niestety taka, że tego typu sklepy dość często wysyłają produkty, które już swoje odleżały na półkach.

Artykuły spożywcze gorszej jakości?

Jak widzisz, problem świeżości jest tylko prowizoryczny, ponieważ w supermarketach online właściwie nie ma produktów, które mogłyby zostać dostarczone nieświeże. Druga obawa wiąże się jednak z jakością. Czy artykuły spożywcze w sklepach internetowych są gorszej jakości?

W tym wypadku odpowiedź jest niejednoznaczna. Wszystko zależy bowiem od sklepu, ponieważ są miejsca, w których zakupić można produkty np. z bliskim terminem przydatności. Mają okazyjne ceny, ale raczej nie są dobrym pomysłem.

Rada jest zatem jedna. Jeżeli wybierzesz dobry, polecany sklep internetowy, będziesz mieć pewność, że sprzedawane artykuły spożywcze są tej samej jakości co produkty w sklepach stacjonarnych.

Jak znaleźć dobry supermarket online?

Sprawdzony sklep internetowy ma w swojej ofercie nie tylko artykuły spożywcze, ale również drobne AGD, chemię i różnego rodzaju akcesoria. Warto więc zawczasu sprawdzić produkty danego sklepu. Jeżeli asortyment jest duży i składają się na niego liczne marki, istnieje małe prawdopodobieństwo, że artykuły pochodzą “z drugiej ręki”.

Natomiast tym, na co należy zwrócić największą uwagę, są opinie o sklepie oraz czas dostawy. Jeżeli supermarket ma złe opinie, oznacza to, że lepiej będzie, kiedy zrobisz zakupy w innym miejscu. Ponadto wybieraj tylko te sklepy, które wysyłają zakupy w ciągu 24h. Tylko wtedy kupno artykułów spożywczych online ma swój sens.

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany