Fanom motoryzacji nie trzeba przedstawiać gier takich jak seria Forza Motorsport czy Gran Turismo. Dzięki nim pasjonaci motoryzacji mogą odbyć wirtualną przejażdżkę luksusowymi samochodami, które w przeciwnym wypadku pozostają poza ich zasięgiem. Czy jednak gry to jedyny sposób na to, by przejechać się autem naprawdę wysokiej klasy?

Realistyczne, zawierające pieczołowicie odwzorowane modele aut, gry wyścigowe to gratka dla fanów motoryzacji. Dzięki nim mogą przetestować na wirtualnym torze swoje umiejętności prowadzenia luksusowych czy sportowych samochodów. Serie takie jak Gran Turismo czy Forza Motorsport to jednak niejedyne rozwiązanie dla automaniaków chcących przejechać się samochodem pozostającym daleko poza zasięgiem ich portfela. Równie dobrze mogą skorzystać z usług wypożyczalni aut i zakosztować jazdy swoim wymarzonym samochodem w „realu”.

Auto z wirtualnych torów

Z usług wypożyczalni samochodów zazwyczaj korzysta się w celach czysto użytkowych, takich jak np. wyjazd za granicę czy przeprowadzka. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by dla czystej przyjemności wynająć wysokiej klasy sportowe auto. W związku z tym, że wypożyczalnie mają w swoim parku maszynowym samochody o różnej klasie, można w nich znaleźć również „cztery kółka” występujące w grach wyścigowych. Przykładem tego może być wypożyczalnia carfree.pl posiadająca w swojej ofercie Mercedesa A45 AMG, znanego między innymi z wirtualnych torów wyścigowych wspomnianej Forzy Motorsport. To potężny czterocylindrowy samochód, który niegdyś określano mianem najmocniejszego przedstawiciela klasy A, zatem jazda nim wywiera niesamowite wrażenie.

Tanie wypożyczanie

Wypożyczenie samochodu na lotnisku w Poznaniu – jak wypożyczyć samochód, aby nie przepłacić? Zacznijmy od wymagań: wystarczy ukończone 21 lat, roczny staż kierowcy oraz dowód tożsamości. W przypadku aut sportowych niezbędne jest również wpłacenie kaucji. Chcąc wypożyczyć auto tanio, warto znaleźć wypożyczalnię z korzystną, uczciwą polityką paliwową, według której dostajemy i zwracamy samochód z pełnym bakiem. Warto również zorientować się w kwestii ubezpieczenia: większość renomowanych wypożyczalni oferuje ze swojej strony takie udogodnienia, jak szeroki zakres ubezpieczeń oraz wsparcie techniczne w razie niespodziewanej awarii, dzięki czemu możemy skupić się na czerpaniu przyjemności z jazdy. Zaoszczędzić można również, decydując się na samodzielny odbiór i odstawienie auta. Jeżeli zachodzi taka potrzeba, to wypożyczalnie oferują podstawienie samochodu, jednak wiąże się to z dodatkową opłatą.

Gry to nie jedyne rozwiązanie pozwalające na doświadczenie jazdy mocnym, sportowym autem, gdyż takie w swojej ofercie mają również wypożyczalnie. Warto skorzystać z okazji i przekonać się osobiście, jak to jest zasiąść za kierownicą samochodu znanego dotychczas tylko z gier.

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany