Rozmowa kwalifikacyjna to „być albo nie być” dla kandydata starającego się o pracę. Oprócz przygotowania odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania, warto również pochylić się nad innymi kwestiami, które mogą pomóc w ubieganiu się o wymarzona posadę. Jak dobrze wypaść na rozmowie kwalifikacyjnej?

Aby czuć się bezpiecznie i komfortowo podczas rozmowy o pracę, warto przygotować się do niej nieco wcześniej. Jakie aspekty wpływają na Twój profesjonalny wizerunek podczas rozmowy kwalifikacyjnej?

Przygotowanie do rozmowy kwalifikacyjnej możemy zacząć przede wszystkim poprzez zrelaksowanie się, odstresowanie. Pomocne może okazać się słuchanie ulubionej muzyki podczas podróży na miejsce rozmowy.

Nie wolno zapomnieć o wydrukowaniu swojego CV. Rekruter powinien mieć je ze sobą, ale może Cię o nie specjalnie poprosić, aby sprawdzić, czy jesteś osobą przewidującą różne okoliczności.

To samo tyczy się notatnika i długopisu. Ich posiadanie jest istotne, szczególnie w momencie gdy podczas rozmowy padają jakieś kluczowe kwestie, które warto zanotować. Atrybuty te tworzą również obraz profesjonalisty w oczach osoby rekrutującej.przygotowanie do rozmowy kwalifikacyjnej

O odpowiednim stroju wspominać chyba nie trzeba. Tu kwestia jest dosyć jasno sprecyzowana – ubrania klasyczne, bez ekstrawagancji (chyba, że ubiegasz się o jakieś stanowisko w branży artystycznej).

O zainteresowaniu dana posadą świadczą również pytania ze strony kandydata. Przygotowanie do rozmowy kwalifikacyjnej warto również rozpocząć od przygotowania listy kilku pytań odnośnie danego stanowiska, które zadasz osobie rekrutującej.

I kwestia ostatnia – Twój telefon koniecznie musi być wyłączony!

A jakie są Twoje doświadczenia? Jak Ty przygotowujesz się do rozmowy o pracę? Podziel się swoimi przemyśleniami w komentarzu!

Jedna odpowiedź

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany