Samochód ciężarowy kupują osoby, które mają firmę transportową i przewożąc nim różne rzeczy, mogą zarobić. Jednak kupno takiego pojazdu to bardzo duży wydatek i często trudno sobie na to pozwolić. Wtedy najlepszy jest kredyt na samochód ciężarowy. Pożyczana kwota jest zazwyczaj wysoka, więc wszystko trzeba przeanalizować.

Kupno ciężarówki za gotówkę? Na to stać nielicznych, a na pewno już nie tych, którzy dopiero zaczynają czy rozkręcają swoje firmy. Dlatego w ich przypadku kredyt na samochód ciężarowy to konieczność, aczkolwiek dzięki niemu mogą zacząć zarobkowanie i to często całkiem niezłe.

Kredyt samochodowy, a może gotówkowy? Jakie są różnice?

W przypadku kredytu gotówkowego bądź tego zaciągniętego w placówkach pozabankowych plusem jest mniej formalności oraz to, że pieniądze można przeznaczyć też na inne cele np. wymianę poszczególnych części, olejów, dokupienie potrzebnych narzędzi itp. Warto też sprawdzić kredyt samochodowy (aczkolwiek oferty warto porównać, nie ma bowiem pewności, że ta oferta będzie korzystniejsza). Tego typu pożyczka przysługuje nie tylko na samochód, ale i łódź, kamper, motocykl itp. Kredyt ten wiąże się jednak z wieloma zabezpieczeniami ze strony banków. Wówczas, biorąc kredyt na samochód ciężarowy, w dowodzie rejestracyjnym jako współwłaściciel do czasu oddania pożyczki będzie wpisany także bank. Kredytobiorca ma też obowiązek wykupienia ubezpieczenia autocasco oaz ustanowienia cesji praw z polisy na kredytodawcę. Otrzymane z banku pieniądze mogą być wydane jedynie na wskazany pojazd mechaniczny – na nic innego. Takie obostrzenia nie każdemu mogą przypaść do gustu, dlatego warto o nich wiedzieć.

Porównaj oferty

Nie ma znaczenia, czy chcemy wziąć kredyt na samochód ciężarowy, czy na zupełnie inny cel – koniecznie trzeba porównać oferty z różnych placówek. Mogą się od siebie znacznie różnić i zapewne nie wszystkie będą korzystne. Warto zweryfikować, ile finalnie kredytobiorca musi oddać pieniędzy. W tym celu należy sprawdzić wskaźnik RSSO, czyli Rzeczywistą Roczną Stopę Oprocentowania – im wskaźnik mniejszy, tym oferta korzystniejsza. Dzięki temu kredytobiorca będzie wiedział, ile finalnie musi oddać pieniędzy. Wiele osób sprawdza jedynie stopę oprocentowania, zapominając, że jest wiele dodatkowych opłat, które mogą znacznie zwiększyć koszt całej pożyczki.

Wiele osób jest wręcz przerażonych wizją spędzenia wielu godzin w bankach na rozmowach z konsultantami, by poznać różne oferty. Takie rozeznanie może trwać długo. Nie każdy ma na to czas i ochotę. Dlatego warto korzystać z czegoś takiego jak platforma Lendo Polska (https://www.lendopolska.pl/kredyt-na-samochod), na której wysyła się wniosek kredytowy i po 24 godzinach otrzymuje się wiele ofert z różnych banków i firm pożyczkowych. Wówczas można spokojnie, bez wychodzenia z domu przejrzeć różne propozycje i zweryfikować, która z nich jest najlepsza i który kredyt na samochód ciężarowy (czy cokolwiek innego) jest właśnie dla nas. Takie strony są darmowe i nie ma obowiązku korzystania z którejś z przesłanych propozycji, co jest bardzo ważne.

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany