Szukanie pracy, szczególnie tej wymarzonej, jest zajęciem nie tak prostym jak mogłoby się wydawać. Zajmuje ono przede wszystkim sporo czasu. W poniższym artykule znajdziesz kilka wskazówek, które sprawią, że poszukiwanie upragnionej pracy stanie się prostsze.

Z pewnością jest wśród nas wiele osób, które mają problem ze znalezieniem pracy. Osoby te mają odpowiednie wykształcenie i doświadczenie, ale mimo dziesiątek wysłanych CV, ich telefon wciąż milczy. Dzięki kilku prostym narzędziom opisanym poniżej, znalezienie odpowiedniej pracy może stać się prostsze.

szukać pracy

Przede wszystkim serwisy społecznościowe, takie jak Goldenline czy LinkedIn. Na tych portalach masz możliwość stworzenia sieci kontaktów zawodowych. Możesz również zaznaczyć w profilu, że szukasz pracy, dzięki czemu staniesz się „widoczny” dla potencjalnego pracodawcy. W serwisach tych możesz również sprawdzić, jakie są opinie
o poszczególnych pracodawcach.

Internetowe wyszukiwarki pracy, czyli m.in. Pracuj.pl, Praca.pl, Jobs.pl czy Infopraca.pl to miejsca gdzie stosując różne kryteria czy filtry jesteś w stanie za pomocą kilku kliknięć odnaleźć interesujące Cię oferty pracy.
W portalach tych masz również możliwość stworzenia swojego profilu CV. Bardzo dobrym rozwiązaniem zastosowanym na tych portalach jest m.in. możliwość subskrybowania, z różną częstotliwością, ofert pracy
z interesującej Cię branży. Inna, mniej popularna w Polsce, wyszukiwarka pracy to Monster Polska.

Jeżeli natomiast jesteś związany z branżą językową (m.in. tłumaczenia) witryną, gdzie możesz znaleźć wiele ciekawych ogłoszeń o pracę jest LinguaJob.

Co do samych aplikacji, na pewno warto sprawdzić YesWare. Dzięki niej sprawdzisz czy wiadomość e-mail z Twoim CV dotarła do pracodawcy. Pisząc list motywacyjny lub CV musisz unikać błędów nie tylko ortograficznych, ale również dbać o poprawną składnię zdań. Pomocny w tym okaże się LanguageTool. Dzięki about.me możesz stworzyć swoją internetową wizytówkę.

Studenci i absolwenci coraz chętniej korzystają z serwisów im dedykowanych, takich jak m.in. Absolvent.pl lub Feender.com.

Pamiętaj! Szukanie pracy wymaga wytrwałości i kreatywności.

Narzędzia i witryny internetowe opisane w niniejszym artykule to tylko kilka z możliwości, które mogą pomóc Ci odnaleźć odpowiednią pracę. Jeżeli masz jakieś inne sprawdzone sposoby – podziel się nimi. Być może dzięki Tobie, ktoś odnajdzie pracę swoich marzeń!

2 komentarze

 1. inClick

  Dziękujemy za pamięć o naszym portalu :-). Trafia do nas bardzo wielu studentów, to prawda. Jednak gdy nasz użytkownik kończy studia – w tym momencie nasza rola w budowaniu doświadczenia się niestety kończy.

  Z naszego doświadczenia możemy polecić jeszcze bezpośrednie kontakty z pracodawcami. Wielu z nich nie ogłasza się, choć potrzebuje pracownika. Z natłoku spraw i obowiązków nie decydują się jednak na wystawianie ogłoszeń i prowadzenie rekrutacji. Wtedy takie jedno zbłąkane CV może zdziałać cuda. Polecamy zatem bezpośredni kontakt z firmami, które nas interesują.

  Odpowiedz
  • Artur
   Artur

   Witam. Bezpośredni kontakt z pracodawcą jest metodą nieco archaiczną w dobie Internetu, jednak z drugiej strony jest nieoceniony, ponieważ wskazuje na wysoki poziom zaangażowania kandydata. Głównym problemem w tej sytuacji pozostaje oczywiście czas – rozniesienie kilku CV do firm rozsianych po całym mieście zajmuje przynajmniej kilka godzin. Niemniej jednak – metoda warta wypróbowania!

   Odpowiedz

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany